gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muzikale scholieren treden op voor basisschoolleerlingen in Energiehuis

7a0156e34617311c05f2e504557be989

Scholieren van havo/vwo die de richting muziek en dans volgen, traden dinsdag op voor basisschoolleerlingen in het Energiehuis. Dat doen ze jaarlijks om hen kennis te laten maken met muziek en verschillende instrumenten. Vanwege de coronamaatregelen ging dat dit jaar natuurlijk anders dan anders.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De middelbare scholieren die de optredens verzorgden, volgen de richting muziek en dans in samenwerking met Codarts, de vooropleiding voor het conservatorium. Het doel van de optredens voor de basisschoolleerlingen was om hen enthousiast te maken voor deze studierichting. “We zijn hier om te laten zien hoe leuk onze school is, en we hopen dat er dan meer leerlingen bij ons komen,” zegt scholier Teddy Ortanca trots.

Voorheen kwamen er honderden basisschoolleerlingen naar de optredens kijken. Nu waren dat een aantal groepen van 130 kinderen, in een zaal voor maximaal 200 man. Op die manier kon voldoende afstand gehouden worden, maar konden de optredens dit jaar toch doorgaan. “We hebben er echt goed over nagedacht om te zorgen dat dit veilig door kon gaan,” zegt docent Codarts Nils van Haften. “Dus niet alle scholen door elkaar heen, niet te veel volwassenen, en tussendoor lange pauzes om de ruimte te ventileren.”

En het optreden zelf? Teddy is in elk geval tevreden: “De Dordtse kinderen in het publiek deden heel enthousiast mee, dus ik hoop dat we weer flink wat leerlingen erbij krijgen. Elk muzikaal kind verdient het om op deze school te zitten en z’n talent te ontwikkelen.”

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.