gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muzikale scholieren treden op voor basisschoolleerlingen in Energiehuis

7a0156e34617311c05f2e504557be989.jpg

Scholieren van havo/vwo die de richting muziek en dans volgen, traden dinsdag op voor basisschoolleerlingen in het Energiehuis. Dat doen ze jaarlijks om hen kennis te laten maken met muziek en verschillende instrumenten. Vanwege de coronamaatregelen ging dat dit jaar natuurlijk anders dan anders.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De middelbare scholieren die de optredens verzorgden, volgen de richting muziek en dans in samenwerking met Codarts, de vooropleiding voor het conservatorium. Het doel van de optredens voor de basisschoolleerlingen was om hen enthousiast te maken voor deze studierichting. “We zijn hier om te laten zien hoe leuk onze school is, en we hopen dat er dan meer leerlingen bij ons komen,” zegt scholier Teddy Ortanca trots.

Voorheen kwamen er honderden basisschoolleerlingen naar de optredens kijken. Nu waren dat een aantal groepen van 130 kinderen, in een zaal voor maximaal 200 man. Op die manier kon voldoende afstand gehouden worden, maar konden de optredens dit jaar toch doorgaan. “We hebben er echt goed over nagedacht om te zorgen dat dit veilig door kon gaan,” zegt docent Codarts Nils van Haften. “Dus niet alle scholen door elkaar heen, niet te veel volwassenen, en tussendoor lange pauzes om de ruimte te ventileren.”

En het optreden zelf? Teddy is in elk geval tevreden: “De Dordtse kinderen in het publiek deden heel enthousiast mee, dus ik hoop dat we weer flink wat leerlingen erbij krijgen. Elk muzikaal kind verdient het om op deze school te zitten en z’n talent te ontwikkelen.”

Lees ook

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

Nona.png

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

FOTO GESP.png

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

autobranden reeks.png

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.