gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muzikale scholieren treden op voor basisschoolleerlingen in Energiehuis

7a0156e34617311c05f2e504557be989

Scholieren van havo/vwo die de richting muziek en dans volgen, traden dinsdag op voor basisschoolleerlingen in het Energiehuis. Dat doen ze jaarlijks om hen kennis te laten maken met muziek en verschillende instrumenten. Vanwege de coronamaatregelen ging dat dit jaar natuurlijk anders dan anders.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De middelbare scholieren die de optredens verzorgden, volgen de richting muziek en dans in samenwerking met Codarts, de vooropleiding voor het conservatorium. Het doel van de optredens voor de basisschoolleerlingen was om hen enthousiast te maken voor deze studierichting. “We zijn hier om te laten zien hoe leuk onze school is, en we hopen dat er dan meer leerlingen bij ons komen,” zegt scholier Teddy Ortanca trots.

Voorheen kwamen er honderden basisschoolleerlingen naar de optredens kijken. Nu waren dat een aantal groepen van 130 kinderen, in een zaal voor maximaal 200 man. Op die manier kon voldoende afstand gehouden worden, maar konden de optredens dit jaar toch doorgaan. “We hebben er echt goed over nagedacht om te zorgen dat dit veilig door kon gaan,” zegt docent Codarts Nils van Haften. “Dus niet alle scholen door elkaar heen, niet te veel volwassenen, en tussendoor lange pauzes om de ruimte te ventileren.”

En het optreden zelf? Teddy is in elk geval tevreden: “De Dordtse kinderen in het publiek deden heel enthousiast mee, dus ik hoop dat we weer flink wat leerlingen erbij krijgen. Elk muzikaal kind verdient het om op deze school te zitten en z’n talent te ontwikkelen.”

Lees ook

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.