gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muzikale scholieren treden op voor basisschoolleerlingen in Energiehuis

7a0156e34617311c05f2e504557be989

Scholieren van havo/vwo die de richting muziek en dans volgen, traden dinsdag op voor basisschoolleerlingen in het Energiehuis. Dat doen ze jaarlijks om hen kennis te laten maken met muziek en verschillende instrumenten. Vanwege de coronamaatregelen ging dat dit jaar natuurlijk anders dan anders.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De middelbare scholieren die de optredens verzorgden, volgen de richting muziek en dans in samenwerking met Codarts, de vooropleiding voor het conservatorium. Het doel van de optredens voor de basisschoolleerlingen was om hen enthousiast te maken voor deze studierichting. “We zijn hier om te laten zien hoe leuk onze school is, en we hopen dat er dan meer leerlingen bij ons komen,” zegt scholier Teddy Ortanca trots.

Voorheen kwamen er honderden basisschoolleerlingen naar de optredens kijken. Nu waren dat een aantal groepen van 130 kinderen, in een zaal voor maximaal 200 man. Op die manier kon voldoende afstand gehouden worden, maar konden de optredens dit jaar toch doorgaan. “We hebben er echt goed over nagedacht om te zorgen dat dit veilig door kon gaan,” zegt docent Codarts Nils van Haften. “Dus niet alle scholen door elkaar heen, niet te veel volwassenen, en tussendoor lange pauzes om de ruimte te ventileren.”

En het optreden zelf? Teddy is in elk geval tevreden: “De Dordtse kinderen in het publiek deden heel enthousiast mee, dus ik hoop dat we weer flink wat leerlingen erbij krijgen. Elk muzikaal kind verdient het om op deze school te zitten en z’n talent te ontwikkelen.”

Lees ook

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.