gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muzikale scholieren treden op voor basisschoolleerlingen in Energiehuis

7a0156e34617311c05f2e504557be989

Scholieren van havo/vwo die de richting muziek en dans volgen, traden dinsdag op voor basisschoolleerlingen in het Energiehuis. Dat doen ze jaarlijks om hen kennis te laten maken met muziek en verschillende instrumenten. Vanwege de coronamaatregelen ging dat dit jaar natuurlijk anders dan anders.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De middelbare scholieren die de optredens verzorgden, volgen de richting muziek en dans in samenwerking met Codarts, de vooropleiding voor het conservatorium. Het doel van de optredens voor de basisschoolleerlingen was om hen enthousiast te maken voor deze studierichting. “We zijn hier om te laten zien hoe leuk onze school is, en we hopen dat er dan meer leerlingen bij ons komen,” zegt scholier Teddy Ortanca trots.

Voorheen kwamen er honderden basisschoolleerlingen naar de optredens kijken. Nu waren dat een aantal groepen van 130 kinderen, in een zaal voor maximaal 200 man. Op die manier kon voldoende afstand gehouden worden, maar konden de optredens dit jaar toch doorgaan. “We hebben er echt goed over nagedacht om te zorgen dat dit veilig door kon gaan,” zegt docent Codarts Nils van Haften. “Dus niet alle scholen door elkaar heen, niet te veel volwassenen, en tussendoor lange pauzes om de ruimte te ventileren.”

En het optreden zelf? Teddy is in elk geval tevreden: “De Dordtse kinderen in het publiek deden heel enthousiast mee, dus ik hoop dat we weer flink wat leerlingen erbij krijgen. Elk muzikaal kind verdient het om op deze school te zitten en z’n talent te ontwikkelen.”

Lees ook

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”