gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na 40 jaar weer beeldententoonstelling

De Nederlandse Kring van Beeldhouwers sector Dordrecht viert haar 40-jarig jubileum met de tentoonstelling ‘Omzien’. Die wordt weer ingericht in het Dordrechts Museum, net zoals bij de oprichting in 1978.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die tentoonstelling was in 1981 te zien onder de naam ‘Beelden in het museum’. Twaalf leden van de sector namen daar aan deel. En die zijn nog steeds actief.

‘Omzien’ is samengesteld door Jan Asjes van Dijk en Henk van Bennekum. De getoonde beelden zijn zowel recent als ouder werk, met veel diversiteit in vorm en materiaal. Abstract werk van Henk van Bennekum wordt getoond naast figuratieve beelden van Maria Glandorf.

De tentoonstelling is te zien in het Dordrechts Museum, Huis van Gijn en het Maarten Arendshof. Wie er geen genoeg van kan krijgen neemt de bus naar Papendrecht of Zwijndrecht en bezoekt het Beeldenpark Drechtoevers.

De expositie is van 20 mei tot 12 november te zien.

Foto's: Marco de Nood

Lees ook

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.