gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na acht maanden oliebollenbakken verlangen George en Helen weer naar kermis

ec34de52d2fe694d6c55f958528d8b89.jpg

Ze staan al maanden met hun oliebollenkraam op een plein in de Dordtse wijk Stadspolders, maar liever zouden ze op de kermis staan met hun ballentent en touwtje-trekstand. "We missen het", zegt Helen Reemer-Bouter, die met haar man George de oliebollenkraam runt.

Sander Verrips |  | Aangepast op
"We stonden ingepakt voor onze eerste kermis toen Rutte de eerste lockdown aankondigde", blikt Helen terug. "Dan kijk je elkaar aan met zo'n blik van 'gaan we écht geen kermis draaien?!'. En dan zie je al vrij snel dat het veel langer gaat duren."

Om toch aan inkomsten te komen vroeg George aan de gemeente Dordrecht of hij de hele zomer met zijn oliebollenkraam op hun vaste plek bij winkelcentrum De Bieshof in Dordrecht kon staan. Binnen een paar dagen kreeg hij toestemming. Sinds april verkopen de twee niet alleen oliebollen, maar ook fruit, chocolade en churro's.

Toekomst

Maar voor Helen en George, die beiden uit een kermisfamilie komen, blijft het wel kriebelen. "Je mist de gezelligheid van de kermis. Je mist je collega's. Normaal gesproken komen we in dorpen waar we al veertig jaar komen. En dan ben je er opeens niet. Dat is best gek."

Maar net als bij iedereen is er nog veel onduidelijkheid in de toekomst van Helen en George. "Er zijn pas twee kermissen aangekondigd", vertelt George. "Van de rest hebben we nog niets gehoord."

"We kunnen zo aan de slag", vertelt Helen. "Maar veel plaatsen en organisaties durven niet. Want je kan wel regels opstellen, maar het moet ook gehandhaafd worden. Je kan nog iets zo goed organiseren, maar mensen moeten zich wel gedragen."

(Foto: Rijnmond)


Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.