Dordrecht, Netherlands

Na acht maanden oliebollenbakken verlangen George en Helen weer naar kermis

Ze staan al maanden met hun oliebollenkraam op een plein in de Dordtse wijk Stadspolders, maar liever zouden ze op de kermis staan met hun ballentent en touwtje-trekstand. "We missen het", zegt Helen Reemer-Bouter, die met haar man George de oliebollenkraam runt.
Sander Verrips | 29 december 2020 15:57 | Aangepast op 29 december 2020 15:57
"We stonden ingepakt voor onze eerste kermis toen Rutte de eerste lockdown aankondigde", blikt Helen terug. "Dan kijk je elkaar aan met zo'n blik van 'gaan we écht geen kermis draaien?!'. En dan zie je al vrij snel dat het veel langer gaat duren."

Om toch aan inkomsten te komen vroeg George aan de gemeente Dordrecht of hij de hele zomer met zijn oliebollenkraam op hun vaste plek bij winkelcentrum De Bieshof in Dordrecht kon staan. Binnen een paar dagen kreeg hij toestemming. Sinds april verkopen de twee niet alleen oliebollen, maar ook fruit, chocolade en churro's.

Toekomst

Maar voor Helen en George, die beiden uit een kermisfamilie komen, blijft het wel kriebelen. "Je mist de gezelligheid van de kermis. Je mist je collega's. Normaal gesproken komen we in dorpen waar we al veertig jaar komen. En dan ben je er opeens niet. Dat is best gek."

Maar net als bij iedereen is er nog veel onduidelijkheid in de toekomst van Helen en George. "Er zijn pas twee kermissen aangekondigd", vertelt George. "Van de rest hebben we nog niets gehoord."

"We kunnen zo aan de slag", vertelt Helen. "Maar veel plaatsen en organisaties durven niet. Want je kan wel regels opstellen, maar het moet ook gehandhaafd worden. Je kan nog iets zo goed organiseren, maar mensen moeten zich wel gedragen."

(Foto: Rijnmond)


Meest gelezen

Moeder en kind aangereden op zebrapad in Papendrecht

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 2 okt 2025 10:57

Let op: A16 richting Ridderkerk hele weekend dicht

Redactie Streek 56 | 3 okt 2025 14:00

Lees ook

Deze club heeft nieuwe padelbanen: ‘Een groeiende sport in Dordrecht die we willen stimuleren’

Dordrecht heeft er twee nieuwe padelbanen bij. Met hulp van de gemeente breidt vereniging Racing Clu...

Kinderboerderij Papenhoeve viert 50 jaar bestaan: ‘Bij ons is het elke dag dierendag’

Bij kinderboerderij Papenhoeve is het deze week dubbel feest: niet alleen is het bijna dierendag, ma...

FC Dordrecht sluit eerste periode positief af: "We hebben stappen gezet"

Na de 2-0 overwinning op VVV Venlo keken Lucas Woudenberg en trainer Dirk Kuijt tevreden terug op de...

Schapen, bevers en zeerarenden op de N3

Een bijzonder gezicht langs de N3 sinds deze vrijdagochtend. Ter hoogte van Amstelwijck zijn nieuwe ...

FC Dordrecht wint verdiend van VVV Venlo in regenachtig duel

Op een natte Krommedijk boekte FC Dordrecht vrijdagavond een verdiende 2-0 overwinning op VVV Venlo....

Jongeren die vastlopen op school geholpen via pilot: ‘De ondersteuning die ik nodig had’

Veel jongeren hebben moeite met de juiste keuze voor hun opleiding of baan. Vanuit de pilot ‘Glansri...