gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na acht maanden oliebollenbakken verlangen George en Helen weer naar kermis

ec34de52d2fe694d6c55f958528d8b89

Ze staan al maanden met hun oliebollenkraam op een plein in de Dordtse wijk Stadspolders, maar liever zouden ze op de kermis staan met hun ballentent en touwtje-trekstand. "We missen het", zegt Helen Reemer-Bouter, die met haar man George de oliebollenkraam runt.

Sander Verrips |  | Aangepast op
"We stonden ingepakt voor onze eerste kermis toen Rutte de eerste lockdown aankondigde", blikt Helen terug. "Dan kijk je elkaar aan met zo'n blik van 'gaan we écht geen kermis draaien?!'. En dan zie je al vrij snel dat het veel langer gaat duren."

Om toch aan inkomsten te komen vroeg George aan de gemeente Dordrecht of hij de hele zomer met zijn oliebollenkraam op hun vaste plek bij winkelcentrum De Bieshof in Dordrecht kon staan. Binnen een paar dagen kreeg hij toestemming. Sinds april verkopen de twee niet alleen oliebollen, maar ook fruit, chocolade en churro's.

Toekomst

Maar voor Helen en George, die beiden uit een kermisfamilie komen, blijft het wel kriebelen. "Je mist de gezelligheid van de kermis. Je mist je collega's. Normaal gesproken komen we in dorpen waar we al veertig jaar komen. En dan ben je er opeens niet. Dat is best gek."

Maar net als bij iedereen is er nog veel onduidelijkheid in de toekomst van Helen en George. "Er zijn pas twee kermissen aangekondigd", vertelt George. "Van de rest hebben we nog niets gehoord."

"We kunnen zo aan de slag", vertelt Helen. "Maar veel plaatsen en organisaties durven niet. Want je kan wel regels opstellen, maar het moet ook gehandhaafd worden. Je kan nog iets zo goed organiseren, maar mensen moeten zich wel gedragen."

(Foto: Rijnmond)


Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.