Dordrecht, Netherlands

Na berenjacht nu gluurpietjes voor Dordtse ramen

Om kinderen een beetje te vermaken tijdens de eerste coronagolf, doken er achter vele Dordtse ramen knuffelberen op. Kinderen konden die dan opsporen, en zo een beetje bezig blijven. Het idee bleek een groot succes. Daar is nu een decembervariant van opgedoken, want onder meer op de Staart verschijnen steeds meer gluurpietjes achter het raam.
Vivian Rutte | 24 november 2020 17:39 | Aangepast op 24 november 2020 17:39
“We hadden de beren natuurlijk al gehad, maar het is dit jaar toch wel een heel rare Sinterklaas. Dus dit leek ons een leuk idee,” zegt één van de initiatiefnemers. “Er doen nog niet heel veel mensen mee, maar het begint wel steeds meer te worden.”

De gluurpietjes zijn niet alleen leuk voor kinderen op straat, ze zijn ook voor een goed doel: Stichting Hartekind. Ze zijn voor 3 euro te bestellen via deze pagina. 1 euro daarvan gaat naar stichting Hartekind, die zich inzet voor kinderen met een hartafwijking.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...