gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

sportdocentamberrijnmond

Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot te gaan hardlopen.

Privé (via Rijnmond)

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

Rijnmond |

Amber werkt bij het Albeda Sportcollege, naast De Kuip in Rotterdam. En waar ze op een rustig moment misschien in twintig minuten weer thuis is vanuit IJsselmonde, kan dat met file soms drie kwartier zijn.

‘Dat moet anders kunnen’, was de gedachte van de sportdocent: “Het was van de week lekker weer, dus ik ben op de heenweg met het ov gegaan en daarna rennend teruggegaan. Veel minder frustratie en uiteraard goede beweging”, vertelt ze trots in het radioprogramma Lunchbreak op Radio Rijnmond.

‘Voorbeeldfunctie’
Haar hardloopuitdaging betekende niet dat Amber veel eerder thuis was. Integendeel: “Ik heb het op een rustig tempo gedaan, dus het was zo’n uur en 55 minuten. Maar het was een hele toffe ervaring.”

Los van haar eigen beweging wilde Amber ook graag het goede voorbeeld geven aan haar leerlingen. “Ik ben sowieso veel bezig met sport, maar daar heb ik ook een voorbeeldfunctie in.”

“Toen er woensdag een streekvervoer-staking was, vroegen leerlingen aan mij hoe ze naar school moesten. Maar nu kon ik zeggen dat ik zelf hardlopend naar school ben gegaan, dus de staking was een slecht excuus”, lacht Amber.

‘Vaker doen’
Hoewel Amber heus niet verwacht dat haar leerlingen nu elke dag rennend naar school komen, heeft ze voor zichzelf misschien wel een nieuwe traditie gevonden. “Nee, die was absoluut geen one-off. Ik ga dit zeker vaker doen!”

Dit is een verhaal van onze mediapartner Rijnmond.



Lees ook

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.