Dordrecht, Netherlands

Na half jaar nog steeds overlast Qbuzz

Augustus vorig jaar, spraken wij met Arie de Vlaming. Samen met de buurt rondom het Lunenburgplein ervaart hij overlast van de ventilatoren van de elektrische bussen van Qbuzz. De gemeente en het vervoersbedrijf gaven toen al aan te werken aan een oplossing, maar volgens Arie is er nog steeds niks veranderd.
Vivian Rutte | 26 maart 2021 15:15 | Aangepast op 26 maart 2021 15:15
In augustus vorig jaar spraken wij met Arie de Vlaming. Samen met de buurt rondom het Lunenburgplein ervaart hij overlast van de ventilatoren van de elektrische bussen van Qbuzz. De gemeente en het vervoersbedrijf gaven toen al aan te werken aan een oplossing, maar volgens Arie is er nog steeds niks veranderd.

"De communicatie met de gemeente is weggevallen en de busmaatschappij is onze gesprekspartner niet," geeft De Vlaming aan. "Afgelopen weekend stond het bericht in de krant over het terugsturen van de bussen, maar daar wordt onze klacht niet in meegenomen."

Volgens Qbuzz worden de bussen teruggestuurd omdat de bussen kampen met problemen rondom het klimaatsysteem in de bus. Tijdens de wintermaanden hebben er veel bussen stil gestaan omdat de kachels niet goed functioneerden.

Bij de gemeente is probleem rondom de geluidsoverlast bekend. De gemeente wacht op rapportages van de geluidsmetingen die eind vorig jaar zijn gedaan. Ook hebben zij aan de busmaatschappij gevraagd het probleem van de geluidsoverlast mee te nemen.

"De contactpersoon bij Qbuzz gaf aan het de buschauffeurs 100% naar hun zin te maken, maar wat dacht je ervan om het de 100 bewoners eens naar hun zin te maken?" zegt De Vlaming. Hij hoopt dat het probleem snel wordt opgelost. De Vlaming ziet het namelijk niet zitten om komende zomer, als de airco's weer volop draaien, zij van 's ochtends 5.45 uur tot 's avonds 00.45 uur in de herrie zitten.

Qbuzz laat ook weten de bussen pas weer in te zetten op het moment als de testresultaten na de reparatie succesvol zijn. Ook komt in de tussentijd de dienstregeling niet in gevaar, doordat er vervangende bussen worden ingezet.

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...