Dordrecht, Netherlands

Na het dotteren weer naar huis

Patiënten in het Albert Schweitzer ziekenhuis die zich laten dotteren, of een pacemaker geïmplanteerd krijgen, hoeven nu niet meer in het ziekenhuis te blijven, maar kunnen in de meeste gevallen gewoon weer naar huis.
Leo Roubos | 14 juni 2019 14:49 | Aangepast op 14 juni 2019 14:49
"Vroeger bestonden bij deze ingrepen risico's op complicaties, zoals een nabloeding of een functiestoornis in het geïmplanteerde apparaat", vertelt interventiecardioloog Auke Weevers. "In de hedendaagse praktijk komen die complicaties zo goed als niet meer voor, doordat de technieken en procedures sterk zijn verbeterd. Daarom zien wij geen reden meer om de patiënt een nacht bij ons te houden. De meeste mensen voelen zich thuis prettiger en herstellen daar sneller. Uiteraard krijgen patiënten en hun naasten duidelijke instructies mee over hoe te handelen als er toch nog iets onverwachts zou optreden."

Jaarlijks komen er rond de 700 hartpatiënten naar het ziekenhuis. Het meerendeeel uis gedotterd, wat inhoudt dat een vernauwing in de kransslagader is opgerekt met een ballonnetje en er een stent is geplaatst. Mensen bij wie gepland - dus niet in een acute situatie - een pacemaker of een ICD is geplaatst, komen ook in aanmerking voor de dagbehandeling zonder een nacht verblijf.

Afdeling G1, de kortverblijfafdeling voor patiënten van het zogeheten 'cathlab', wordt uitgebreid met loungestoelen. Weevers: "Met een meer huiskamerachtige uitstraling willen we benadrukken dat deze patiënten niet opgenomen zijn, maar alleen bij ons te gast voor de ingreep." Tegelijk met deze innovatie heeft het cathlab een grondige vernieuwing Deondergaan. "We hebben er een derde cathkamer bij gekregen. Van de bestaande twee is er één helemaal opnieuw opgebouwd, met de nieuwste apparatuur. De vernieuwing en uitbreiding waren nodig omdat de vraag naar dit type ingrepen toeneemt, evenals de complexiteit ervan." Bij de verbouwing heeft de afdeling ook een directe verbinding gekregen met de verpleegafdeling Cardiologie,

De cardiologische ingrepen in dagbehandeling vormen één van de ruim vijftig zorgvernieuwingsinitiatieven binnen het Albert Schweitzer ziekenhuis die worden aangeduid met de term 'Zorg van Waarde'. Het ziekenhuis verstaat daaronder: de kwaliteit van zorg voor de patiënt verder verbeteren, tegen lagere kosten. Dit wordt bereikt door de juiste zorg te bieden op de juiste plek (in het ziekenhuis, bij een andere zorgorganisatie of thuis bij de patiënt).

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...