gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na maanden renoveren is het vernieuwde Hof van Nederland dan eindelijk weer open

59a7be700ca254c0f900b3e3fc7795e2

Het vernieuwde hof van Nederland is zaterdag officieel geopend door wethouder Rik van der Linden. Door de regenval moest er eventjes geïmproviseerd worden en werd de opening naar binnen verplaatst in de Augustijnenkerk. Uiteindelijk konden rond een uur of 12:00 de eerste bezoekers gratis naar binnen. De wethouder kreeg een rondleiding.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Vanaf nu is het Hof actueler en interactiever volgens Femke Hameetman. Zij is de nieuwe artistiek directeur van onder andere het Hof en het Dordrechts Museum. Ook wethouder Rik van der Linden was zichtbaar onder de indruk en hij vindt het mooi dat het Hof met nieuwe impulsen toekomstbestendig is gemaakt.

Een toevoeging aan het nieuwe Hof zijn de zogenaamde 'vrije geesten'. Deze vrije geesten zijn de audiotours in het museum. Onder andere Astrid Sy, zij is presentator van Andere Tijden, en Raven van Dorst zijn hiervoor gestrikt.

Zaterdag waren er ook andere activiteiten rondom het Hof. Waaronder muziek van Het Gezelschap en een beestenmarkt. Ook op zondag kunnen mensen het Hof nog gratis bezoeken.

Maandag volgt er een uitgebreide reportage online en in het nieuws van 18:00 uur.
150f718b8ff54751b7913634253a8958
a43401da4acc120d05f80377b077fdfa

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.