Dordrecht, Netherlands

Na maanden renoveren is het vernieuwde Hof van Nederland dan eindelijk weer open

Het vernieuwde hof van Nederland is zaterdag officieel geopend door wethouder Rik van der Linden. Door de regenval moest er eventjes geïmproviseerd worden en werd de opening naar binnen verplaatst in de Augustijnenkerk. Uiteindelijk konden rond een uur of 12:00 de eerste bezoekers gratis naar binnen. De wethouder kreeg een rondleiding.
Alexander Eleveld | 25 juni 2022 13:06 | Aangepast op 25 juni 2022 13:06
Vanaf nu is het Hof actueler en interactiever volgens Femke Hameetman. Zij is de nieuwe artistiek directeur van onder andere het Hof en het Dordrechts Museum. Ook wethouder Rik van der Linden was zichtbaar onder de indruk en hij vindt het mooi dat het Hof met nieuwe impulsen toekomstbestendig is gemaakt.

Een toevoeging aan het nieuwe Hof zijn de zogenaamde 'vrije geesten'. Deze vrije geesten zijn de audiotours in het museum. Onder andere Astrid Sy, zij is presentator van Andere Tijden, en Raven van Dorst zijn hiervoor gestrikt.

Zaterdag waren er ook andere activiteiten rondom het Hof. Waaronder muziek van Het Gezelschap en een beestenmarkt. Ook op zondag kunnen mensen het Hof nog gratis bezoeken.

Maandag volgt er een uitgebreide reportage online en in het nieuws van 18:00 uur.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...