gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na maanden renoveren is het vernieuwde Hof van Nederland dan eindelijk weer open

59a7be700ca254c0f900b3e3fc7795e2

Het vernieuwde hof van Nederland is zaterdag officieel geopend door wethouder Rik van der Linden. Door de regenval moest er eventjes geïmproviseerd worden en werd de opening naar binnen verplaatst in de Augustijnenkerk. Uiteindelijk konden rond een uur of 12:00 de eerste bezoekers gratis naar binnen. De wethouder kreeg een rondleiding.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Vanaf nu is het Hof actueler en interactiever volgens Femke Hameetman. Zij is de nieuwe artistiek directeur van onder andere het Hof en het Dordrechts Museum. Ook wethouder Rik van der Linden was zichtbaar onder de indruk en hij vindt het mooi dat het Hof met nieuwe impulsen toekomstbestendig is gemaakt.

Een toevoeging aan het nieuwe Hof zijn de zogenaamde 'vrije geesten'. Deze vrije geesten zijn de audiotours in het museum. Onder andere Astrid Sy, zij is presentator van Andere Tijden, en Raven van Dorst zijn hiervoor gestrikt.

Zaterdag waren er ook andere activiteiten rondom het Hof. Waaronder muziek van Het Gezelschap en een beestenmarkt. Ook op zondag kunnen mensen het Hof nog gratis bezoeken.

Maandag volgt er een uitgebreide reportage online en in het nieuws van 18:00 uur.
150f718b8ff54751b7913634253a8958
a43401da4acc120d05f80377b077fdfa

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.