Dordrecht, Netherlands

Na twee jaar geen kunst meer in brugwachterhuisjes

In het project ‘overbruggen’ hebben zes brugwachtershuisjes afgelopen twee jaar een nieuwe bestemming gekregen. In de huisjes werd kunst tentoongesteld. Afgelopen zaterdagavond werd het project afgesloten. Op de fiets werden daarom alle huisjes aangedaan.
Matthijs Meerman | 2 december 2019 16:29 | Aangepast op 2 december 2019 16:29
Het doel van het project is om de huisjes een tweede leven te geven. De huisjes worden namelijk niet meer gebruikt om de brug te bedienen. “Wonen zal niet lukken in de huisjes,” vertelt Lotti Hesper, de projectleider. “Maar bijvoorbeeld een kapper of een muzikant kan hier wel wat van maken.”


Om te laten zien wat er allemaal mogelijk is met de leegstaande huisjes werd de kunst tentoongesteld. Eén van de projecten was brugwachter Teus, een pop van een brugwachter die op de Staart te zien was. “Teus heeft weer gesolliciteerd voor de plek op de brug, hij heeft van de week gesolliciteerd, maar het is nog niet bekend of hij terug komt.”

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...