gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na twee jaar geen kunst meer in brugwachterhuisjes

df75007f2363eb519b499d0274591f1f

In het project ‘overbruggen’ hebben zes brugwachtershuisjes afgelopen twee jaar een nieuwe bestemming gekregen. In de huisjes werd kunst tentoongesteld. Afgelopen zaterdagavond werd het project afgesloten. Op de fiets werden daarom alle huisjes aangedaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Het doel van het project is om de huisjes een tweede leven te geven. De huisjes worden namelijk niet meer gebruikt om de brug te bedienen. “Wonen zal niet lukken in de huisjes,” vertelt Lotti Hesper, de projectleider. “Maar bijvoorbeeld een kapper of een muzikant kan hier wel wat van maken.”


Om te laten zien wat er allemaal mogelijk is met de leegstaande huisjes werd de kunst tentoongesteld. Eén van de projecten was brugwachter Teus, een pop van een brugwachter die op de Staart te zien was. “Teus heeft weer gesolliciteerd voor de plek op de brug, hij heeft van de week gesolliciteerd, maar het is nog niet bekend of hij terug komt.”

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.