gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na twee jaar geen kunst meer in brugwachterhuisjes

df75007f2363eb519b499d0274591f1f

In het project ‘overbruggen’ hebben zes brugwachtershuisjes afgelopen twee jaar een nieuwe bestemming gekregen. In de huisjes werd kunst tentoongesteld. Afgelopen zaterdagavond werd het project afgesloten. Op de fiets werden daarom alle huisjes aangedaan.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Het doel van het project is om de huisjes een tweede leven te geven. De huisjes worden namelijk niet meer gebruikt om de brug te bedienen. “Wonen zal niet lukken in de huisjes,” vertelt Lotti Hesper, de projectleider. “Maar bijvoorbeeld een kapper of een muzikant kan hier wel wat van maken.”


Om te laten zien wat er allemaal mogelijk is met de leegstaande huisjes werd de kunst tentoongesteld. Eén van de projecten was brugwachter Teus, een pop van een brugwachter die op de Staart te zien was. “Teus heeft weer gesolliciteerd voor de plek op de brug, hij heeft van de week gesolliciteerd, maar het is nog niet bekend of hij terug komt.”

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.