gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na zonneschijn komt regenfeest

a32cefc3ccb2b442f596d10a422c1239.jpg

Rond de tweehonderd Dordtenaren stonden gisteravond in de tuin van Het Magazijn te dansen in de regen tijdens het eerste Dordtse regenfeest. “We zijn allemaal blij dat het nu regent na die warme dagen”, vertelt organisator Edward de Geus.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Samen met Dordrecht Marketing kwam Edward de Geus op het idee een regenfeest te organiseren. “Het kwam een beetje door het klagen dat het zo warm was en dat je dan verlangt naar een bui.”


Het animo voor een regenfeest bleek groot na zijn evenement op Facebook en de aandacht in de media: “Hier staan we, op een gegeven moment kan je niet meer terug en moet je wel een feest geven.”

Het duurde lang voordat er zekerheid was over de locatie en tijd want niets is zo verraderlijk als het weer. En dat bleek wel, want toen het feest begon om 21.00 uur was het gewoon droog. Als oplossing werd de tuinslang gepakt. Gelukkig kon die vrij snel weer opgeborgen worden, omdat de regen met bakken uit de lucht kwam vallen.&t=35s

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.