Dordrecht, Netherlands

Naast bitterballen ook een gezonde hap in kantine Next Volley

Een biertje na de wedstrijd of een portie bitterballen. In veel sportkantines is dat de normaalste zaak van de wereld. Maar in Dordrecht proberen steeds meer verenigingen gezondere alternatieven op de menukaart te zetten. Vanaf dit weekend heeft volleybayvereniging Next Volley zich aan dit rijtje toegevoegd. Uit handen van Marc Merx, wethouder van sport en recreatie, ontvingen zij een fit-bord.
Marjolein Vos | 12 december 2023 13:30 | Aangepast op 12 december 2023 12:08
Het afgelopen jaar spande de club zich samen met JOGG Dordrecht in om het voedselaanbod in de kantine gezonder te maken. Een derde bestaat nu uit gezondere keuzes die voldoen aan de richtlijnen van het Voedingscentrum. De vereniging stuurt ook aan op verantwoord alcoholgebruik en sinds 2019 mag er al niet meer gerookt worden bij de accommodatie.

JOGG Dordrecht is de Dordtse vertaling van de landelijke JOGG-aanpak, die wordt ingezet om de leefomgeving van kinderen en jongeren gezonder te maken. De JOGG-aanpak wordt in opdracht van de gemeente Dordrecht door GGD Zuid-Holland Zuid uitgevoerd. Volgens de instelling spelen sportkantines hier een belangrijke rol in: vanuit hun maatschappelijke functie kunnen zij het goede voorbeeld geven. “Niet door het ongezonde eten van het menu te halen, maar door de gezondere keuze aan te bieden en te stimuleren. Dit gebeurt nu nog te weinig. Veel aanbod in kantines is calorierijk, gefrituurd en bewerkt. Het bevat niet de voedingsstoffen die je lichaam nodig heeft na een sportprestatie. Daar moet verandering in komen”, vindt JOGG.

Naast de kantine van Next Volley mag ook die van zwem- en waterpolovereniging MNC zich gezonde sportkantine noemen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...