Dordrecht, Netherlands

Namenlijst Museum 1940 - 1945 "Ik ben er echt heel, heel boos over"

De namenlijst die Museum 1940 - 1945 op 4 mei onthulde ter nagedachtenis aan alle in Dordrecht gesneuvelden mensen, is niet overal goed ontvangen. Edjo Frank, een Dordtenaar met Joodse roots, vindt het verbijsterend dat er tussen slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog ook daders zijn opgenomen.
Petra Scheurwater | 8 mei 2017 19:57 | Aangepast op 8 mei 2017 19:57
"Het schoot bij mij echt in het verkeerde keelgat, en niet alleen bij mij. Dat merkte ik de afgelopen dagen door alle telefoontjes en e-mails die ik heb ontvangen. Ook de kleine Joodse gemeenschap hier in Dordrecht is helemaal verbijsterd over wat er hier is gebeurd.

Wat nog het meest verbazingwekkend is, is niet wat het museum heeft gedaan. Maar dat het opgeluisterd wordt door de aanwezigheid van de burgemeester."

Het museum laat weten dat ze laten zien wat er in deze vijf jaar is gebeurd. "We streven ernaar om wat we in het museum laten zien, van beide kanten te belichten."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...