Dordrecht, Netherlands

Nationaal Hitteplan in werking

Zorginstelling Het Spectrum bekijkt in verpleeghuis De Sterrenlanden per afdeling of de bewoners goed drinken en zich rustig houden. Ook medewerkers van Internos krijgen op hun telefoon en via mail bericht dat het hitteprotocol moet worden gevolgd. Dat houdt in dat extra moet worden opgelet bij kwetsbare cliënten.
Gert van der Steen | 19 juni 2017 13:11 | Aangepast op 19 juni 2017 13:11
In de Drechtstedenregio is namelijk het Nationaal Hitteplan van het RIVM in werking gesteld. Dat gebeurt als de temperatuur op vier achtereenvolgende dagen boven 27 graden uitkomt.

Vooral oudere mensen zijn erg kwetsbaar door de hitte.

Ook baby’s en chronisch zieken lopen risico. Huisartsen wordt gevraagd extra op te letten.

Rustig houden is overigens het algemene advies van het Rijksinstituut voor de volksgezondheid voor iedereen in het gebied waarvoor het Hitteplan geldt. Op dit ogenblik gaat het om zeven provincies in Midden- en Zuid-Nederland.

Er moet dus worden gelet op voldoende drinken en maatregelen om het huis koel te houden, zoals ventilatoren, zonwering of airco. Verder wordt aangeraden om luchtige kleding te dragen, maar wel te letten op voldoende bescherming tegen de zon.

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...