gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale ijshockeyteam speelt oefeninterlands in Dordrecht

Het ijs ligt er goed bij en op de Sportboulevard zijn ze er helemaal klaar voor. Vanavond speelt het nationale ijshockeyteam een oefeninterland tegen België. Het is een voorbereiding op het WK dat eind deze maand plaatsvindt in Tilburg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er wordt veel verwacht van de nationale selectie. Op het vorige WK duikelden ze een poule naar beneden. Ze moesten het toen stellen zonder een paar goede spelers. Die zijn er nu wel weer bij. De verwachting is dat de ijshockeyers daarom op het komende WK weer terugkomen op het oude niveau. De oefenwedstrijd tegen België is belangrijk. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd.

"Als het ijs goed is, is het goed", zegt Dennis van Rijswijk van Sportboulevard-exploitant Optisport. Het is niet de eerste keer dat hij de nationale ijshockeyselectie over de vloer krijgt. Ze speelden hier al eerder wedstrijden. Bovendien is de Sportboulevard trainingslocatie voor ijshockeytalenten die door kunnen stromen naar de nationale ploeg,

Als grootste sportaccomodatie-exploitant tekent Optisport vanavond een samenwerkingsovereenkomst met IJshockey Nederland. Dat moet leiden tot verdere promotie van de sport en het gezamenlijk organiseren van evenementen. Speerpunt is om het aantal ijshockeyers te laten toenemen en ongebonden spelers te laten doorstromen naar verenigingen.

Het Nederlandse ijshockeyteam speelt in Dordrecht twee oefeninterlands ter voorbereiding op het WK. Vanavond, 11 april tegen België en 20 april tegen IJsland. Het WK vindt plaats van 23 tot en met 29 april in Tilburg.

Lees ook

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”