gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale ijshockeyteam speelt oefeninterlands in Dordrecht

Het ijs ligt er goed bij en op de Sportboulevard zijn ze er helemaal klaar voor. Vanavond speelt het nationale ijshockeyteam een oefeninterland tegen België. Het is een voorbereiding op het WK dat eind deze maand plaatsvindt in Tilburg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er wordt veel verwacht van de nationale selectie. Op het vorige WK duikelden ze een poule naar beneden. Ze moesten het toen stellen zonder een paar goede spelers. Die zijn er nu wel weer bij. De verwachting is dat de ijshockeyers daarom op het komende WK weer terugkomen op het oude niveau. De oefenwedstrijd tegen België is belangrijk. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd.

"Als het ijs goed is, is het goed", zegt Dennis van Rijswijk van Sportboulevard-exploitant Optisport. Het is niet de eerste keer dat hij de nationale ijshockeyselectie over de vloer krijgt. Ze speelden hier al eerder wedstrijden. Bovendien is de Sportboulevard trainingslocatie voor ijshockeytalenten die door kunnen stromen naar de nationale ploeg,

Als grootste sportaccomodatie-exploitant tekent Optisport vanavond een samenwerkingsovereenkomst met IJshockey Nederland. Dat moet leiden tot verdere promotie van de sport en het gezamenlijk organiseren van evenementen. Speerpunt is om het aantal ijshockeyers te laten toenemen en ongebonden spelers te laten doorstromen naar verenigingen.

Het Nederlandse ijshockeyteam speelt in Dordrecht twee oefeninterlands ter voorbereiding op het WK. Vanavond, 11 april tegen België en 20 april tegen IJsland. Het WK vindt plaats van 23 tot en met 29 april in Tilburg.

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.