gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale ijshockeyteam speelt oefeninterlands in Dordrecht

Het ijs ligt er goed bij en op de Sportboulevard zijn ze er helemaal klaar voor. Vanavond speelt het nationale ijshockeyteam een oefeninterland tegen België. Het is een voorbereiding op het WK dat eind deze maand plaatsvindt in Tilburg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er wordt veel verwacht van de nationale selectie. Op het vorige WK duikelden ze een poule naar beneden. Ze moesten het toen stellen zonder een paar goede spelers. Die zijn er nu wel weer bij. De verwachting is dat de ijshockeyers daarom op het komende WK weer terugkomen op het oude niveau. De oefenwedstrijd tegen België is belangrijk. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd.

"Als het ijs goed is, is het goed", zegt Dennis van Rijswijk van Sportboulevard-exploitant Optisport. Het is niet de eerste keer dat hij de nationale ijshockeyselectie over de vloer krijgt. Ze speelden hier al eerder wedstrijden. Bovendien is de Sportboulevard trainingslocatie voor ijshockeytalenten die door kunnen stromen naar de nationale ploeg,

Als grootste sportaccomodatie-exploitant tekent Optisport vanavond een samenwerkingsovereenkomst met IJshockey Nederland. Dat moet leiden tot verdere promotie van de sport en het gezamenlijk organiseren van evenementen. Speerpunt is om het aantal ijshockeyers te laten toenemen en ongebonden spelers te laten doorstromen naar verenigingen.

Het Nederlandse ijshockeyteam speelt in Dordrecht twee oefeninterlands ter voorbereiding op het WK. Vanavond, 11 april tegen België en 20 april tegen IJsland. Het WK vindt plaats van 23 tot en met 29 april in Tilburg.

Lees ook

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.