gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale Molendag ook In Dordrecht

6303441ff0ad094023678e388912ff90

Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaars vak.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaarsvak. Ook was het voor deze dag een mooie gelegenheid om nieuwe vrijwilligers te werven voor de Stichting Kijck over den Dijck. Dat is zaterdag dan ook gelukt want vier mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger. Dit kan betekenen dat de molen in de nabije toekomst vaker open zal zijn. Tot nu toe is de molen alleeen op zaterdag open en tijdens Kunstrondje Dordt. Tevens zijn er plannen om de molen als uitgiftepunt voor Het Groene Kratje te gaan gebruiken. Maandag zenden we na ons Nieuws van 18.00 u. in het programma Dit Weekend In Dordt een uitgebreid verslag uit van de Nationale Molendag.
4565f31ffceeba532207c34d69e8144f
0a82913323159fa7ac64a137044e6ff0
71c1e5053cad3d3288f83f260a2812c4
ca60d17b13716676487307dc424f2ab9
2738eeaf577c607508233968d858fa60
fb92b6e83fa2321c280fb2a3032b4627

Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”