gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale Molendag ook In Dordrecht

6303441ff0ad094023678e388912ff90

Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaars vak.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaarsvak. Ook was het voor deze dag een mooie gelegenheid om nieuwe vrijwilligers te werven voor de Stichting Kijck over den Dijck. Dat is zaterdag dan ook gelukt want vier mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger. Dit kan betekenen dat de molen in de nabije toekomst vaker open zal zijn. Tot nu toe is de molen alleeen op zaterdag open en tijdens Kunstrondje Dordt. Tevens zijn er plannen om de molen als uitgiftepunt voor Het Groene Kratje te gaan gebruiken. Maandag zenden we na ons Nieuws van 18.00 u. in het programma Dit Weekend In Dordt een uitgebreid verslag uit van de Nationale Molendag.
4565f31ffceeba532207c34d69e8144f
0a82913323159fa7ac64a137044e6ff0
71c1e5053cad3d3288f83f260a2812c4
ca60d17b13716676487307dc424f2ab9
2738eeaf577c607508233968d858fa60
fb92b6e83fa2321c280fb2a3032b4627

Lees ook

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.