gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale Molendag ook In Dordrecht

6303441ff0ad094023678e388912ff90

Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaars vak.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaarsvak. Ook was het voor deze dag een mooie gelegenheid om nieuwe vrijwilligers te werven voor de Stichting Kijck over den Dijck. Dat is zaterdag dan ook gelukt want vier mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger. Dit kan betekenen dat de molen in de nabije toekomst vaker open zal zijn. Tot nu toe is de molen alleeen op zaterdag open en tijdens Kunstrondje Dordt. Tevens zijn er plannen om de molen als uitgiftepunt voor Het Groene Kratje te gaan gebruiken. Maandag zenden we na ons Nieuws van 18.00 u. in het programma Dit Weekend In Dordt een uitgebreid verslag uit van de Nationale Molendag.
4565f31ffceeba532207c34d69e8144f
0a82913323159fa7ac64a137044e6ff0
71c1e5053cad3d3288f83f260a2812c4
ca60d17b13716676487307dc424f2ab9
2738eeaf577c607508233968d858fa60
fb92b6e83fa2321c280fb2a3032b4627

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."