gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nationale Molendag ook In Dordrecht

6303441ff0ad094023678e388912ff90

Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaars vak.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag was het Nationale Molendag en de enig overgebleven molen in Dordt, Molen Kijck over den Dijck, deed mee met deze dag waarbij het publiek kennis kon maken met alle aspecten van het molenaarsvak. Ook was het voor deze dag een mooie gelegenheid om nieuwe vrijwilligers te werven voor de Stichting Kijck over den Dijck. Dat is zaterdag dan ook gelukt want vier mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger. Dit kan betekenen dat de molen in de nabije toekomst vaker open zal zijn. Tot nu toe is de molen alleeen op zaterdag open en tijdens Kunstrondje Dordt. Tevens zijn er plannen om de molen als uitgiftepunt voor Het Groene Kratje te gaan gebruiken. Maandag zenden we na ons Nieuws van 18.00 u. in het programma Dit Weekend In Dordt een uitgebreid verslag uit van de Nationale Molendag.
4565f31ffceeba532207c34d69e8144f
0a82913323159fa7ac64a137044e6ff0
71c1e5053cad3d3288f83f260a2812c4
ca60d17b13716676487307dc424f2ab9
2738eeaf577c607508233968d858fa60
fb92b6e83fa2321c280fb2a3032b4627

Lees ook

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.