Dordrecht, Netherlands

Nationale voorleesdagen gestart

Kinderen die vroeg leren lezen, hebben het later in het leven makkelijker. Dat stelt de Stichting Lezen en daarom wordt er tijdens de Nationale Voorleesdagen nóg meer aandacht aan het voorlezen aan baby’s, peuters en kleuters gegeven. Dit wordt vooral gedaan door aandacht te geven aan de mooiste verhalen en de leukste activiteiten.
Jordy Nijenhuis | 23 januari 2020 10:48 | Aangepast op 23 januari 2020 10:48
Peuters en kleuters werden woensdagochtend in Bibliotheek Crabbehof voorgelezen uit het Prentenboek van het Jaar 2020 Moppereend. “Niet bij iedereen is bekend wat de invloed is van voorlezen", ” legt Jasper ‘t Jong van Bibliotheek AanZet uit.

Daarom besteden we deze week extra aandacht aan voorlezen. Maar we stimuleren leven en voorlezen natuurlijk het hele jaar door. Dat zorgt later voor een betere woordenschat en een betere interpetatie van wat kinderen te horen krijgen."

Het Prentenboek van het Jaar, Moppereend, en de andere boeken uit de Prentenboek TopTien staan hierbij centraal.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...