gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natte hond maakt het goed

De in de sloot gevallen hond die naar dierentehuis Louterbloemen was gebracht, maakt het goed. Ze werd maandagavond uit een sloot in Alblasserdam gevist en bleek hoogzwanger. De nacht erna beviel de kleine shih tzu van zeven gezonde puppy's. Inmiddels is er een gastgezin gevonden voor moeder en kinderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We kregen een belletje van het Dierenziekenhuis", vertelt Mirjam Addiks van Streekdierentehuis Louterbloemen; "en gisteren kregen we dus deze shih tsu met haar puppy's binnen. Wat er gebeurd is willen we eigenlijk wel weten."

Het hoogzwangere hondje was uit een sloot gehaald in de omgeving van de Van Hogendorpweg en de Savornin Lohmanweg in Alblasserdam. Het is nog totaal onduidelijk hoe ze in het water is beland. Ook is het niet bekend hoe het hondje heet.

Mirjam houdt rekening met elk scenario: "Misschien belt straks een ongerust baasje, maar ze kan ook gedumpt zijn. Mensen zijn gruwelijk creatief, we maken de gekste dingen mee. Laatst nog een kat in een glasbak."

De shih tsu is vermagerd, maar komt er wel snel bovenop, denkt ze: "En gelukkig hebben we al een goed gastgezin, waar de puppies in een huiselijke omgeving kunnen opgroeien.

"Wij komen ze halen", zegt Daisy Wigleven met dochtertje Tess op haar arm. "Hoe je gastgezin voor asieldieren wordt? Dat ging vanzelf, ik begon hier in 2004 als vrijwilligster en dan neem je af en toe een dier mee."

Moederhond en pups laten zich gedwee naar de auto brengen: "We gaan goed voor ze zorgen en als ze groot genoeg zijn gaan we goeie baasjes zoeken voor alle acht", belooft Daisy.

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.