gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natte hond maakt het goed

De in de sloot gevallen hond die naar dierentehuis Louterbloemen was gebracht, maakt het goed. Ze werd maandagavond uit een sloot in Alblasserdam gevist en bleek hoogzwanger. De nacht erna beviel de kleine shih tzu van zeven gezonde puppy's. Inmiddels is er een gastgezin gevonden voor moeder en kinderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We kregen een belletje van het Dierenziekenhuis", vertelt Mirjam Addiks van Streekdierentehuis Louterbloemen; "en gisteren kregen we dus deze shih tsu met haar puppy's binnen. Wat er gebeurd is willen we eigenlijk wel weten."

Het hoogzwangere hondje was uit een sloot gehaald in de omgeving van de Van Hogendorpweg en de Savornin Lohmanweg in Alblasserdam. Het is nog totaal onduidelijk hoe ze in het water is beland. Ook is het niet bekend hoe het hondje heet.

Mirjam houdt rekening met elk scenario: "Misschien belt straks een ongerust baasje, maar ze kan ook gedumpt zijn. Mensen zijn gruwelijk creatief, we maken de gekste dingen mee. Laatst nog een kat in een glasbak."

De shih tsu is vermagerd, maar komt er wel snel bovenop, denkt ze: "En gelukkig hebben we al een goed gastgezin, waar de puppies in een huiselijke omgeving kunnen opgroeien.

"Wij komen ze halen", zegt Daisy Wigleven met dochtertje Tess op haar arm. "Hoe je gastgezin voor asieldieren wordt? Dat ging vanzelf, ik begon hier in 2004 als vrijwilligster en dan neem je af en toe een dier mee."

Moederhond en pups laten zich gedwee naar de auto brengen: "We gaan goed voor ze zorgen en als ze groot genoeg zijn gaan we goeie baasjes zoeken voor alle acht", belooft Daisy.

Lees ook

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.