gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natte hond maakt het goed

De in de sloot gevallen hond die naar dierentehuis Louterbloemen was gebracht, maakt het goed. Ze werd maandagavond uit een sloot in Alblasserdam gevist en bleek hoogzwanger. De nacht erna beviel de kleine shih tzu van zeven gezonde puppy's. Inmiddels is er een gastgezin gevonden voor moeder en kinderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We kregen een belletje van het Dierenziekenhuis", vertelt Mirjam Addiks van Streekdierentehuis Louterbloemen; "en gisteren kregen we dus deze shih tsu met haar puppy's binnen. Wat er gebeurd is willen we eigenlijk wel weten."

Het hoogzwangere hondje was uit een sloot gehaald in de omgeving van de Van Hogendorpweg en de Savornin Lohmanweg in Alblasserdam. Het is nog totaal onduidelijk hoe ze in het water is beland. Ook is het niet bekend hoe het hondje heet.

Mirjam houdt rekening met elk scenario: "Misschien belt straks een ongerust baasje, maar ze kan ook gedumpt zijn. Mensen zijn gruwelijk creatief, we maken de gekste dingen mee. Laatst nog een kat in een glasbak."

De shih tsu is vermagerd, maar komt er wel snel bovenop, denkt ze: "En gelukkig hebben we al een goed gastgezin, waar de puppies in een huiselijke omgeving kunnen opgroeien.

"Wij komen ze halen", zegt Daisy Wigleven met dochtertje Tess op haar arm. "Hoe je gastgezin voor asieldieren wordt? Dat ging vanzelf, ik begon hier in 2004 als vrijwilligster en dan neem je af en toe een dier mee."

Moederhond en pups laten zich gedwee naar de auto brengen: "We gaan goed voor ze zorgen en als ze groot genoeg zijn gaan we goeie baasjes zoeken voor alle acht", belooft Daisy.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.