Dordrecht, Netherlands

Natte kelders in Riouwstraat

Bewoners van de Riouwstraat kampen met wateroverlast in hun kelders. Ze vermoeden dat de aanleg van nieuwe riolering en drainage de oorzaak van hun probleem is.
Peter Tromp | 8 januari 2018 16:56 | Aangepast op 8 januari 2018 16:56
Pikant genoeg werden de kelders enkele jaren geleden aangelegd toen de bewoners de fundering van hun huizen moesten aanpakken als gevolg van paalrot. Door de lage grondwaterstand gingen houten heipalen onder de huizen rotten.

Nu is het probleem juist dat het grondwaterpeil omhoog gekomen is. Bewoners denken, dat dit een direct gevolg is van de aanleg van nieuwe riolering en drainage in hun straat. Dat is enkele weken geleden gebeurd.

Bewoner Bernard Winsemius zegt dat de bewoners voor radio of TV géén toelichting willen geven. "We willen eerst met de gemeente in gesprek om te zien of we tot een oplossing kunnen komen". De gemeente bevestigt dat er binnenkort inderdaad een gesprek komt.

"De problemen kunnen ook te maken hebben met de grote hoeveelheid neerslag van de afgelopen tijd", zegt een woordvoerder van de gemeente. Het terug brengen van het grondwaterpeil op de oude stand noemt hij "logisch, maar iets te simpel gedacht."

"Wij willen net als de bewoners in gesprek en vaststellen wat de oorzaak van het probleem is", besluit hij. Het gesprek vindt hoogstwaarschijnlijk nog deze week plaats.

Tijdens rechtszaken over de aansprakelijkheid voor schade als gevolg van paalrot, enkele jaren geleden, werd duidelijk dat eigenaren zelf verantwoordelijk zijn voor de grondwaterstand onder hun woning. In de openbare ruimte zijn gemeente en waterschap dat.

Lees ook

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...