gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Vogelwacht: "Laat de vossen met rust"

0c978ee492eabd598fdb68ea9cdd08f2

De vos mag vanaf begin januari ook 's nachts worden afgeschoten op het eiland van Dordrecht. Daar heeft de provincie toestemming voor gegeven. Maar daar is de Natuur- en Vogelwacht het niet helemaal mee eens.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vinden dat vossen eigenlijk niet bestreden zouden moeten worden, omdat ze onderdeel uitmaken van de ecologie. Wat ons betreft moeten ze met rust gelaten worden." vertelt Rob Haan van de Natuur- Vogelwacht in de Biesbosch.


De vos is dan ook een beschermde diersoort, waar tot vorig jaar alleen overdag op geschoten mocht worden. Dit is door de provincie Zuid-Holland-Zuid uitgebreid, om de weidevogels te beschermen. Zij zien in andere gebieden waar de vossenjacht al langer is toegestaan dat het beter gaat met de vogels.


"Het is complete onzin, laat de bescherming van weidevogels over aan de vogelbescherming. Dat moet je niet bij de jagers neerleggen", vertelt Haan.


Beschermde dieren mogen worden afgeschoten als de staatsveiligheid of de volksgezondheid in gevaar is of ten behoeve van flora en fauna. De provincie zegt dat het afschieten van de vossen nodig is om de weidevogels te beschermen. Zij zien namelijk in andere regio's dat het daar beter gaat met de vogels. Volgens de Natuur- en Vogelwacht is de weidevogel als excuus voor de jacht, een slimme manier om de regels te omzeilen.


De enige manier om de vossenjacht terug te draaien is een gang naar de rechter. De Natuur- en Vogelwacht hoopt dat de vergunning daardoor alsnog ongeldig verklaard wordt.

Lees ook

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.