gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Vogelwacht: "Laat de vossen met rust"

0c978ee492eabd598fdb68ea9cdd08f2

De vos mag vanaf begin januari ook 's nachts worden afgeschoten op het eiland van Dordrecht. Daar heeft de provincie toestemming voor gegeven. Maar daar is de Natuur- en Vogelwacht het niet helemaal mee eens.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vinden dat vossen eigenlijk niet bestreden zouden moeten worden, omdat ze onderdeel uitmaken van de ecologie. Wat ons betreft moeten ze met rust gelaten worden." vertelt Rob Haan van de Natuur- Vogelwacht in de Biesbosch.


De vos is dan ook een beschermde diersoort, waar tot vorig jaar alleen overdag op geschoten mocht worden. Dit is door de provincie Zuid-Holland-Zuid uitgebreid, om de weidevogels te beschermen. Zij zien in andere gebieden waar de vossenjacht al langer is toegestaan dat het beter gaat met de vogels.


"Het is complete onzin, laat de bescherming van weidevogels over aan de vogelbescherming. Dat moet je niet bij de jagers neerleggen", vertelt Haan.


Beschermde dieren mogen worden afgeschoten als de staatsveiligheid of de volksgezondheid in gevaar is of ten behoeve van flora en fauna. De provincie zegt dat het afschieten van de vossen nodig is om de weidevogels te beschermen. Zij zien namelijk in andere regio's dat het daar beter gaat met de vogels. Volgens de Natuur- en Vogelwacht is de weidevogel als excuus voor de jacht, een slimme manier om de regels te omzeilen.


De enige manier om de vossenjacht terug te draaien is een gang naar de rechter. De Natuur- en Vogelwacht hoopt dat de vergunning daardoor alsnog ongeldig verklaard wordt.

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?