gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Vogelwacht: "Laat de vossen met rust"

0c978ee492eabd598fdb68ea9cdd08f2

De vos mag vanaf begin januari ook 's nachts worden afgeschoten op het eiland van Dordrecht. Daar heeft de provincie toestemming voor gegeven. Maar daar is de Natuur- en Vogelwacht het niet helemaal mee eens.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vinden dat vossen eigenlijk niet bestreden zouden moeten worden, omdat ze onderdeel uitmaken van de ecologie. Wat ons betreft moeten ze met rust gelaten worden." vertelt Rob Haan van de Natuur- Vogelwacht in de Biesbosch.


De vos is dan ook een beschermde diersoort, waar tot vorig jaar alleen overdag op geschoten mocht worden. Dit is door de provincie Zuid-Holland-Zuid uitgebreid, om de weidevogels te beschermen. Zij zien in andere gebieden waar de vossenjacht al langer is toegestaan dat het beter gaat met de vogels.


"Het is complete onzin, laat de bescherming van weidevogels over aan de vogelbescherming. Dat moet je niet bij de jagers neerleggen", vertelt Haan.


Beschermde dieren mogen worden afgeschoten als de staatsveiligheid of de volksgezondheid in gevaar is of ten behoeve van flora en fauna. De provincie zegt dat het afschieten van de vossen nodig is om de weidevogels te beschermen. Zij zien namelijk in andere regio's dat het daar beter gaat met de vogels. Volgens de Natuur- en Vogelwacht is de weidevogel als excuus voor de jacht, een slimme manier om de regels te omzeilen.


De enige manier om de vossenjacht terug te draaien is een gang naar de rechter. De Natuur- en Vogelwacht hoopt dat de vergunning daardoor alsnog ongeldig verklaard wordt.

Lees ook

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.