gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Vogelwacht: "Laat de vossen met rust"

0c978ee492eabd598fdb68ea9cdd08f2

De vos mag vanaf begin januari ook 's nachts worden afgeschoten op het eiland van Dordrecht. Daar heeft de provincie toestemming voor gegeven. Maar daar is de Natuur- en Vogelwacht het niet helemaal mee eens.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vinden dat vossen eigenlijk niet bestreden zouden moeten worden, omdat ze onderdeel uitmaken van de ecologie. Wat ons betreft moeten ze met rust gelaten worden." vertelt Rob Haan van de Natuur- Vogelwacht in de Biesbosch.


De vos is dan ook een beschermde diersoort, waar tot vorig jaar alleen overdag op geschoten mocht worden. Dit is door de provincie Zuid-Holland-Zuid uitgebreid, om de weidevogels te beschermen. Zij zien in andere gebieden waar de vossenjacht al langer is toegestaan dat het beter gaat met de vogels.


"Het is complete onzin, laat de bescherming van weidevogels over aan de vogelbescherming. Dat moet je niet bij de jagers neerleggen", vertelt Haan.


Beschermde dieren mogen worden afgeschoten als de staatsveiligheid of de volksgezondheid in gevaar is of ten behoeve van flora en fauna. De provincie zegt dat het afschieten van de vossen nodig is om de weidevogels te beschermen. Zij zien namelijk in andere regio's dat het daar beter gaat met de vogels. Volgens de Natuur- en Vogelwacht is de weidevogel als excuus voor de jacht, een slimme manier om de regels te omzeilen.


De enige manier om de vossenjacht terug te draaien is een gang naar de rechter. De Natuur- en Vogelwacht hoopt dat de vergunning daardoor alsnog ongeldig verklaard wordt.

Lees ook

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.