Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis viert ‘Dag van de Stralende Beroepen’

Het was woensdag de Dag van de Stralende Beroepen en dat betekende dat de afdelingen Radiologie en Nucleaire Geneeskunde van het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht de deuren openden om leerlingen van het Voortgezet Onderwijs een inkijkje te geven in de wereld van de straling.
Redactie RTV Dordrecht | 9 november 2023 10:30 | Aangepast op 9 november 2023 10:13
Met een jaarlijkse dag willen de zorgorganisaties hun medewerkers in het zonnetje te zetten en jongeren warm maken voor het beroep van bijvoorbeeld radiologisch laborant of radioloog. De 'Dag van de Stralende Beroepen' wordt gevierd in het hele land binnen ziekenhuizen, diagnostische centra, screeningscentra, bestralingscentra en opleidingen.

De Dag van de Stralende Beroepen markeert de ontdekkingsdag in 1895 van röntgenstraling door Wilhelm Röntgen. Deze dag is in het leven geroepen om meer bekendheid te geven aan het belang van medische beeldvorming en radiotherapie voor de gezondheidszorg.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...