gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nazipropaganda in het Onderwijsmuseum: zo ging de jeugd pal achter Hitler staan

ed9fb9d7fddee486979af8c83817a034.jpg

Het Onderwijsmuseum opent dit weekend een tentoonstelling over nazipropaganda. Het doel was de jeugd warm laten lopen voor het gedachtegoed van Hitler, en dat ging verder dan een foldertje in de bus.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo zijn in de collectie nationaal-socialistische stripboeken, sprookjes en zelfs Wehrmacht-schaakspellen voor kinderen te zien. Of de speelgoedsoldaatjes met nazistische kenmerken: helmen, uniformen, hakenkruizen en de Hitlergroet. Zulke soldaatjes werden in 1933 onder de kerstboom gelegd. “Duitse jongetjes werden al heel vroeg ondergedompeld in het militarisme, zodat ze later als ze groot waren, soldaat wilden zijn om te vechten voor Duitsland,” vertelt onderzoeker Jacques Dane.

Het Onderwijsmuseum toont de propagandatechnieken van Nazi-Duitsland aan met onder meer geleende stukken van de universiteit van Würzburg en affiches uit het Plakatmuseum. Dat is niet alleen om de geschiedenis te vertellen, zegt projectleider Janneke Pierhagen: “We leggen in de tentoonstelling een link met het heden, want ook nu worden we dagelijks beïnvloed door beelden en propaganda. Wel in een andere context, maar we willen hier toch op wijzen en laten zien hoe beeldpropaganda werkt zodat je weet waar je op moet letten.”

De tentoonstelling ‘Nazipropaganda voor de jeugd, 1933 – 1945’ is t/m 9 mei 2021 te zien.

Lees ook

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.51.56.jpeg

Dominantie Lady Lions duurt voort: dames pakken vijfde landstitel in zeven jaar

Vijf titels in de laatste zeven jaar. De Dordtse Lady Lions zetten hun dominantie met nog eens een jaar voort in ijshockeyland. Nadat er in de halve finale werd afgerekend met de Amsterdam Tigers, werd zaterdag in de finale van de play-offs met 4-0 gewonnen van het Belgische Sharks Ladies Mechelen.

hertellen stemmen ZWI.png

Opnieuw tellen van stemmen in Zwijndrecht bevestigt eerste verkiezingsuitslag

De stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn opnieuw geteld in Zwijndrecht. D66 kwam acht stemmen tekort voor een tweede zetel, dus vroegen ze een hertelling aan. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is niet veranderd.

Burgemeester Winklerplein.png

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

wittebrugpolitie.png

Jongen (16) twee keer veroordeeld voor poging doodslag, maar niet terug de cel in

Een 16-jarige jongen uit Alblasserdam is veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag, afpersing en openlijke geweldpleging. Die vonden plaats toen hij 14 en 15 jaar oud was. Hij trapte onder meer slachtoffers tegen hun hoofd terwijl ze al op de grond lagen en greep iemand bij de keel.

IMG_3216.JPG

Van borstelbaan tot rolpiste: skiërs en snowboarders in actie voor het goede doel

Van 12 uur ’s middags tot middernacht skiën of snowboarden voor het goede doel. In Dordrecht gebeurde dat vrijdag op de borstelbaan bij Skischool Drechtsteden én op de indoor rolpiste bij Roundhill aan de Mijlweg. In teams is in estafettevorm op beide locaties in totaal een bedrag van zo’n 16.000 euro bij elkaar gesport.