gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nazipropaganda in het Onderwijsmuseum: zo ging de jeugd pal achter Hitler staan

ed9fb9d7fddee486979af8c83817a034

Het Onderwijsmuseum opent dit weekend een tentoonstelling over nazipropaganda. Het doel was de jeugd warm laten lopen voor het gedachtegoed van Hitler, en dat ging verder dan een foldertje in de bus.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo zijn in de collectie nationaal-socialistische stripboeken, sprookjes en zelfs Wehrmacht-schaakspellen voor kinderen te zien. Of de speelgoedsoldaatjes met nazistische kenmerken: helmen, uniformen, hakenkruizen en de Hitlergroet. Zulke soldaatjes werden in 1933 onder de kerstboom gelegd. “Duitse jongetjes werden al heel vroeg ondergedompeld in het militarisme, zodat ze later als ze groot waren, soldaat wilden zijn om te vechten voor Duitsland,” vertelt onderzoeker Jacques Dane.

Het Onderwijsmuseum toont de propagandatechnieken van Nazi-Duitsland aan met onder meer geleende stukken van de universiteit van Würzburg en affiches uit het Plakatmuseum. Dat is niet alleen om de geschiedenis te vertellen, zegt projectleider Janneke Pierhagen: “We leggen in de tentoonstelling een link met het heden, want ook nu worden we dagelijks beïnvloed door beelden en propaganda. Wel in een andere context, maar we willen hier toch op wijzen en laten zien hoe beeldpropaganda werkt zodat je weet waar je op moet letten.”

De tentoonstelling ‘Nazipropaganda voor de jeugd, 1933 – 1945’ is t/m 9 mei 2021 te zien.

Lees ook

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).