gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nazipropaganda in het Onderwijsmuseum: zo ging de jeugd pal achter Hitler staan

ed9fb9d7fddee486979af8c83817a034

Het Onderwijsmuseum opent dit weekend een tentoonstelling over nazipropaganda. Het doel was de jeugd warm laten lopen voor het gedachtegoed van Hitler, en dat ging verder dan een foldertje in de bus.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Zo zijn in de collectie nationaal-socialistische stripboeken, sprookjes en zelfs Wehrmacht-schaakspellen voor kinderen te zien. Of de speelgoedsoldaatjes met nazistische kenmerken: helmen, uniformen, hakenkruizen en de Hitlergroet. Zulke soldaatjes werden in 1933 onder de kerstboom gelegd. “Duitse jongetjes werden al heel vroeg ondergedompeld in het militarisme, zodat ze later als ze groot waren, soldaat wilden zijn om te vechten voor Duitsland,” vertelt onderzoeker Jacques Dane.

Het Onderwijsmuseum toont de propagandatechnieken van Nazi-Duitsland aan met onder meer geleende stukken van de universiteit van Würzburg en affiches uit het Plakatmuseum. Dat is niet alleen om de geschiedenis te vertellen, zegt projectleider Janneke Pierhagen: “We leggen in de tentoonstelling een link met het heden, want ook nu worden we dagelijks beïnvloed door beelden en propaganda. Wel in een andere context, maar we willen hier toch op wijzen en laten zien hoe beeldpropaganda werkt zodat je weet waar je op moet letten.”

De tentoonstelling ‘Nazipropaganda voor de jeugd, 1933 – 1945’ is t/m 9 mei 2021 te zien.

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.