Dordrecht, Netherlands

Nederland eind juni bijna helemaal van het slot; discotheken en nachtclubs weer open

Nederland gaat eind juni bijna helemaal van het slot. Zo mogen discotheken en nachtclubs weer de deuren openen. Daarnaast hoeven alle Nederlanders na zaterdag 26 juni geen mondkapjes meer te dragen in bijvoorbeeld supermarkten. Wel moet iedereen anderhalve meter afstand houden en blijven basismaatregelen als testen en handen wassen van kracht.
Jordy Nijenhuis | 18 juni 2021 19:45 | Aangepast op 18 juni 2021 19:45
Die regel wordt dé allesbepalende norm die bepaalt wat wel en niet kan. "Nederland zet een grote stap", zei premier Rutte vanavond tijden de persconferentie. "Bijna alles kan op anderhalve meter."

De mondkapjesplicht blijft gelden in het personenvervoer, het openbaar vervoer en op vliegvelden. Daarnaast zullen mondkapjes op middelbare scholen tot de zomer actief blijven.

Versoepelingen evenementen

Vanaf 26 juni zijn alle evenementen op publicatie locaties, zoals in de horeca, bioscoop of op poppodia, toegestaan. Deze locaties kunnen hun bezoekers dan een vaste zitplek krijgen en ze op 1,5 meter afstand van elkaar plaatsnemen.

Evenementen met een vergunningsplicht worden vanaf 30 juni onder voorwaarden toegestaan. Een corona-toegangsbewijs bij nachtclubs of een evenement wordt verplicht. Bezoekers moeten dan een vaccinatiebewijs of een negatieve test laten zien. De twee andere basisregels blijven ook van kracht; geen handen schudden en thuisblijven bij klachten.


Sportclubs

Ook bij sportclubs worden versoepelingen doorgevoerd. Amateurwedstrijden zijn vanaf 26 juni voor iedereen weer mogelijk. Ook met publiek, maar wel op anderhalve meter afstand van elkaar.


Onzekerheid over nieuwe collegejaar

Minister De Jonge vraagt scholen in het mbo en hbo om zich op twee scenario's voor te bereiden voor het nieuwe collegejaar. Ze moeten rekening houden met een situatie waarin de 1,5 meter afstand nog volop geldt en op de situatie dat dat niet het geval is.

Half augustus neemt het kabinet een besluit over de maatregelen voor het nieuwe collegejaar. Er wordt dan gekeken naar de besmettingsgraad en de opgebouwde immuniteit.

Dit artikel verscheen ook op Rijnmond.nl



Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

John (28) kreeg zijn starterswoning te pakken bij proef: ‘Iedereen om de hoek’

Lekker in eigen dorp blijven wonen: uit een proef in Hardinxveld-Giessendam blijkt dat veel starters...

Doortrappen ‘Voor Sara’: jong en oud haalt geld op voor onderzoek spierziektes

Kinderen voor kinderen. Ook de allerkleinste fietsers van Dordrecht reden zaterdag mee om geld op te...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Sliedrechtse woning onbewoonbaar na brand

In een huis aan de Dr. Schaepmanstraat in Sliedrecht heeft zondagavond een grote brand gewoed. Daarb...

Reeks ten einde voor FC Dordrecht: ‘Een paar procentjes scherper en je verliest hier niet’

FC Dordrecht moest zaterdagavond voor het eerst in lange tijd weer een nederlaag slikken in eigen hu...