Dordrecht, Netherlands

Nederland eind juni bijna helemaal van het slot; discotheken en nachtclubs weer open

Nederland gaat eind juni bijna helemaal van het slot. Zo mogen discotheken en nachtclubs weer de deuren openen. Daarnaast hoeven alle Nederlanders na zaterdag 26 juni geen mondkapjes meer te dragen in bijvoorbeeld supermarkten. Wel moet iedereen anderhalve meter afstand houden en blijven basismaatregelen als testen en handen wassen van kracht.
Jordy Nijenhuis | 18 juni 2021 19:45 | Aangepast op 18 juni 2021 19:45
Die regel wordt dé allesbepalende norm die bepaalt wat wel en niet kan. "Nederland zet een grote stap", zei premier Rutte vanavond tijden de persconferentie. "Bijna alles kan op anderhalve meter."

De mondkapjesplicht blijft gelden in het personenvervoer, het openbaar vervoer en op vliegvelden. Daarnaast zullen mondkapjes op middelbare scholen tot de zomer actief blijven.

Versoepelingen evenementen

Vanaf 26 juni zijn alle evenementen op publicatie locaties, zoals in de horeca, bioscoop of op poppodia, toegestaan. Deze locaties kunnen hun bezoekers dan een vaste zitplek krijgen en ze op 1,5 meter afstand van elkaar plaatsnemen.

Evenementen met een vergunningsplicht worden vanaf 30 juni onder voorwaarden toegestaan. Een corona-toegangsbewijs bij nachtclubs of een evenement wordt verplicht. Bezoekers moeten dan een vaccinatiebewijs of een negatieve test laten zien. De twee andere basisregels blijven ook van kracht; geen handen schudden en thuisblijven bij klachten.


Sportclubs

Ook bij sportclubs worden versoepelingen doorgevoerd. Amateurwedstrijden zijn vanaf 26 juni voor iedereen weer mogelijk. Ook met publiek, maar wel op anderhalve meter afstand van elkaar.


Onzekerheid over nieuwe collegejaar

Minister De Jonge vraagt scholen in het mbo en hbo om zich op twee scenario's voor te bereiden voor het nieuwe collegejaar. Ze moeten rekening houden met een situatie waarin de 1,5 meter afstand nog volop geldt en op de situatie dat dat niet het geval is.

Half augustus neemt het kabinet een besluit over de maatregelen voor het nieuwe collegejaar. Er wordt dan gekeken naar de besmettingsgraad en de opgebouwde immuniteit.

Dit artikel verscheen ook op Rijnmond.nl



Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...