gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nederlandse shorttrackers klaar voor EK

07e90f0af349c06efd32ec8dfba3224f

Zo'n 150 schaatsers uit 25 landen maken zich op voor het EK Shorttrack op de Dordtse Sportboulevard. Vrijdag gaat het driedaagse evenement van start.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het is de vijfde keer dat Dordrecht onderdak biedt aan een groot shorttracktoernooi.  Inmiddels heeft de stad goede banden met de organisatie opgebouwd. De schaatsers zijn zeer te spreken over het ijs. Bondscoach Jeroen Otter roemt de goede accommodatie, die een positief effect heeft op zijn sporters.


"Je zit als publiek zijnde heel dicht op het speelveld en dat doet wat met je, en met de schaatsers. De druk die wij krijgen van het publiek weten de meesten ook in energie om te zetten waardoor ze sneller zullen schaatsen", weet Otter. 

2500 kinderen

Wethouder Marco Stam is de komende dagen zeker op de Sportboulevard te vinden. Hij is trots op de complimenten die de sporters en de organisatie Dordrecht geven. Maar ook op het feit dat steeds meer Dordtse jongeren zich aanmelden bij een schaatsclub omdat ze geïnspireerd zijn geraakt door het shorttrack.

In totaal zullen zo'n 2500 Dordtse kinderen dit weekend het toernooi bijwonen. Die hopelijk ook allemaal aan het sporten slaan. "Wij hebben in ons coalitieprogramma staan dat we gezonde kinderen willen, die zoveel mogelijk aan het sporten brengen, en dit is een van de mogelijkheden om dat voor elkaar te krijgen", zegt Stam.


Sjinkie Knegt

Voor de schaatsers ligt de focus vooral op de te leveren prestaties. Na de persconferentie in het Van der Valk Hotel in Ridderkerk pakken de dames en heren van de Nederlandse ploeg vooral hun rust. "Even een frisse neus, misschien even op de spinningfiets en wat filmpjes kijken van voorgaande wedstrijden", vertelt de coach.


Met het uitvallen van kampioen Sjinkie Knegt krijgen de heren het moeilijk in de estafette. De concurrentie is groot, maar ze behouden hun vertrouwen. "Het ligt gewoon heel dichtbij elkaar. Ik denk gewoon dat als we in die finale staan, alles mogelijk is", zegt Itzhak van Laat. 

'Rust in het koppie'

Bij de vrouwen zijn de ogen vooral gericht op favoriet Suzanne Schulting. "De rust in het koppie behouden, dat is belangrijk." Of ze ook in Dordrecht kampioen wordt, is nog afwachten. Maar coach Otter heeft goede hoop: "Ik denk dat door het vertrouwen uit alle andere wedstrijden jullie zondag heel erg kunnen gaan genieten van een winnende Suzanne Schulting". 

TV Dordrecht volgt het evenement dit weekend natuurlijk op de voet. Kijk voor mooie achtergrondverhalen en sfeerverslagen op onze website, tv en social media.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.