gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nederlandse shorttrackers klaar voor EK

07e90f0af349c06efd32ec8dfba3224f

Zo'n 150 schaatsers uit 25 landen maken zich op voor het EK Shorttrack op de Dordtse Sportboulevard. Vrijdag gaat het driedaagse evenement van start.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het is de vijfde keer dat Dordrecht onderdak biedt aan een groot shorttracktoernooi.  Inmiddels heeft de stad goede banden met de organisatie opgebouwd. De schaatsers zijn zeer te spreken over het ijs. Bondscoach Jeroen Otter roemt de goede accommodatie, die een positief effect heeft op zijn sporters.


"Je zit als publiek zijnde heel dicht op het speelveld en dat doet wat met je, en met de schaatsers. De druk die wij krijgen van het publiek weten de meesten ook in energie om te zetten waardoor ze sneller zullen schaatsen", weet Otter. 

2500 kinderen

Wethouder Marco Stam is de komende dagen zeker op de Sportboulevard te vinden. Hij is trots op de complimenten die de sporters en de organisatie Dordrecht geven. Maar ook op het feit dat steeds meer Dordtse jongeren zich aanmelden bij een schaatsclub omdat ze geïnspireerd zijn geraakt door het shorttrack.

In totaal zullen zo'n 2500 Dordtse kinderen dit weekend het toernooi bijwonen. Die hopelijk ook allemaal aan het sporten slaan. "Wij hebben in ons coalitieprogramma staan dat we gezonde kinderen willen, die zoveel mogelijk aan het sporten brengen, en dit is een van de mogelijkheden om dat voor elkaar te krijgen", zegt Stam.


Sjinkie Knegt

Voor de schaatsers ligt de focus vooral op de te leveren prestaties. Na de persconferentie in het Van der Valk Hotel in Ridderkerk pakken de dames en heren van de Nederlandse ploeg vooral hun rust. "Even een frisse neus, misschien even op de spinningfiets en wat filmpjes kijken van voorgaande wedstrijden", vertelt de coach.


Met het uitvallen van kampioen Sjinkie Knegt krijgen de heren het moeilijk in de estafette. De concurrentie is groot, maar ze behouden hun vertrouwen. "Het ligt gewoon heel dichtbij elkaar. Ik denk gewoon dat als we in die finale staan, alles mogelijk is", zegt Itzhak van Laat. 

'Rust in het koppie'

Bij de vrouwen zijn de ogen vooral gericht op favoriet Suzanne Schulting. "De rust in het koppie behouden, dat is belangrijk." Of ze ook in Dordrecht kampioen wordt, is nog afwachten. Maar coach Otter heeft goede hoop: "Ik denk dat door het vertrouwen uit alle andere wedstrijden jullie zondag heel erg kunnen gaan genieten van een winnende Suzanne Schulting". 

TV Dordrecht volgt het evenement dit weekend natuurlijk op de voet. Kijk voor mooie achtergrondverhalen en sfeerverslagen op onze website, tv en social media.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.