gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nederlandse shorttrackers klaar voor EK

07e90f0af349c06efd32ec8dfba3224f

Zo'n 150 schaatsers uit 25 landen maken zich op voor het EK Shorttrack op de Dordtse Sportboulevard. Vrijdag gaat het driedaagse evenement van start.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het is de vijfde keer dat Dordrecht onderdak biedt aan een groot shorttracktoernooi.  Inmiddels heeft de stad goede banden met de organisatie opgebouwd. De schaatsers zijn zeer te spreken over het ijs. Bondscoach Jeroen Otter roemt de goede accommodatie, die een positief effect heeft op zijn sporters.


"Je zit als publiek zijnde heel dicht op het speelveld en dat doet wat met je, en met de schaatsers. De druk die wij krijgen van het publiek weten de meesten ook in energie om te zetten waardoor ze sneller zullen schaatsen", weet Otter. 

2500 kinderen

Wethouder Marco Stam is de komende dagen zeker op de Sportboulevard te vinden. Hij is trots op de complimenten die de sporters en de organisatie Dordrecht geven. Maar ook op het feit dat steeds meer Dordtse jongeren zich aanmelden bij een schaatsclub omdat ze geïnspireerd zijn geraakt door het shorttrack.

In totaal zullen zo'n 2500 Dordtse kinderen dit weekend het toernooi bijwonen. Die hopelijk ook allemaal aan het sporten slaan. "Wij hebben in ons coalitieprogramma staan dat we gezonde kinderen willen, die zoveel mogelijk aan het sporten brengen, en dit is een van de mogelijkheden om dat voor elkaar te krijgen", zegt Stam.


Sjinkie Knegt

Voor de schaatsers ligt de focus vooral op de te leveren prestaties. Na de persconferentie in het Van der Valk Hotel in Ridderkerk pakken de dames en heren van de Nederlandse ploeg vooral hun rust. "Even een frisse neus, misschien even op de spinningfiets en wat filmpjes kijken van voorgaande wedstrijden", vertelt de coach.


Met het uitvallen van kampioen Sjinkie Knegt krijgen de heren het moeilijk in de estafette. De concurrentie is groot, maar ze behouden hun vertrouwen. "Het ligt gewoon heel dichtbij elkaar. Ik denk gewoon dat als we in die finale staan, alles mogelijk is", zegt Itzhak van Laat. 

'Rust in het koppie'

Bij de vrouwen zijn de ogen vooral gericht op favoriet Suzanne Schulting. "De rust in het koppie behouden, dat is belangrijk." Of ze ook in Dordrecht kampioen wordt, is nog afwachten. Maar coach Otter heeft goede hoop: "Ik denk dat door het vertrouwen uit alle andere wedstrijden jullie zondag heel erg kunnen gaan genieten van een winnende Suzanne Schulting". 

TV Dordrecht volgt het evenement dit weekend natuurlijk op de voet. Kijk voor mooie achtergrondverhalen en sfeerverslagen op onze website, tv en social media.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.