gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nederlandse shorttrackkampioenen staan Dordtse scholieren te woord

8a518ccb7af710a96efe18d43e43bd3a.jpg

Dit weekend staan de ISU World Cup Finale Shorttrack op het programma in de ijshal van de Dordtse Sportboulevard. Mondiale schaatsgrootheden als Suzanne Schulting, Sjinkie Knegt en vele anderen zullen hun opwachting maken bij het jaarlijkse evenement, dat twee jaar geleden ook al in onze stad plaatsvond.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Om de Dordtse jeugd enthousiast te maken voor de shorttracksport waren er vandaag drie basisschoolklassen uitgenodigd om bij een ochtendtraining van Shorttrack TeamNL te komen kijken. Na een uur training was er ook nog de mogelijkheid om vragen te stellen aan de shorttrackers. Zo legde één van de olympisch kampioenen bij de afwisseling van de vrouwen, Selma Poutsma, in geur en kleur uit hoe het nou werkt met het dieet van een olympisch kampioen.

Melle van ‘t Wout, die samen met zijn broer Jens de shorttrackwereld bij de mannen aan het veroveren is, kreeg de vraag wat hij naast schaatsen nog meer doet. De antwoorden waren voor de scholieren misschien iets minder verrassend dan gedacht, net als iedere jongen van zijn leeftijd volgt Melle nog een studie en gamet hij erop los. Toch niet zo’n groot verschil dus, met de Dordtse jeugd.
2a87db4d4a3d2c983f75424804c79efb.jpg
Maar als het om snelheid maken op het ijs gaat is er wel degelijk een wereld van verschil. De scholieren kijken hun ogen uit tijdens de training, waar de shorttrackers snelheden van tot wel 55 kilometer per uur bereiken. En dan dat hangen in de korte bochten, waarbij het net motorrijders zijn op een raceparcours. “Best eng”, zo beschrijft één van de toekijkende meisjes het tafereel.

Of de kinderen nu zelf ook de shorttrackschaatsen onder willen binden? Veel scholieren laten weten dat ze het gaaf vinden om naar te kijken, maar dat het ze toch nog wat te snel gaat. Velen gaan liever voetballen, basketballen of dansen. Een enkeling geeft aan al op schaatsen te zitten. De gemeente, die met wethouder Merx ook een afvaardiging naar de training had gestuurd, ziet dat liever anders.

Met de sportboulevard is er ruimte gekomen voor een opleidingsteam-shorttrack in Dordrecht. Dat opleidingsteam, met talenten uit grote delen van Zuid-Holland, bevat al een aantal talenten die qua prestaties nu tegen Shorttrack TeamNL aanzitten.“Misschien dat we over een paar jaar wel een Dordts talent in onze eigen ijshal kunnen aanschouwen bij de wereldbekerfinales”, laat Mark Merx weten. Het talentenprogramma begint volgens hem zijn vruchten af te werpen.
0082cbe8ab2faf70faa9cde4a903f8a1.jpg
Maar eerst nog de wereldbeker van komend weekend. Vanaf vrijdag gaan de rijders van start, op die dag zullen er ook duizenden schoolkinderen op de tribunes zitten om de Nederlandse ploeg aan te moedigen. De internationale shorttracktop werkt bij deze ISU World Cup Finale drie afstanden af: achtereenvolgens de 1.500 meter, 500 meter en 1.000 meter. Op vrijdag zijn de voorrondes; op zaterdag en zondag is het hoofdtoernooi. Naast de individuele nummers staan ook de spectaculaire teamonderdelen op het programma: de relays voor mannen, vrouwen en gemengde teams.

Tijdens de eerste vier World Cups van dit seizoen waren de Nederlandse shorttrackers zeer succesvol. Bij de Europese kampioenschappen in Gdansk behaalde Shorttrack TeamNL ook een flinke lading medailles: tien stuks, waarvan zes keer goud. Bij deze World Cup Finale in Dordrecht zijn de verwachtingen dan ook hooggespannen. Deze wedstrijden gelden als laatste voorbereiding voor de WK Shorttrack, die van 10 t/m 12 maart worden gehouden in Seoul.

Bekijk ook onze reportage over scholieren en shorttrackers hieronder.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.