gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neem deel aan de Spuisafari!

De gemeente nodigt Dordtenaren uit om deel te nemen aan een bijzondere inspraakprocedure over de toekomst van de Spuiboulevard: de Spuisafari.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op woensdag 31 januari kunnen Dordtenaren ‘s ochtends samen met deskundigen en ondernemers het gebied tussen de spoorlijn en binnenstad verkennen en ‘s middags een visie ontwikkelen over de toekomst van de Spuiboulevard. Het college van B&W heeft al voorstellen aan de raad gedaan over de herontwikkeling van het gebied. Die zijn nader uitgewerkt en vormen de basis voor de nieuwe plannen. Daarin zijn verwerkt de plannen voor een nieuw Stadskantoor, een goede mix van wonen en werken en sanering van de kantorenvoorraad.

Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor de hele dag of alleen voor het avondprogramma. Overdag van 9.00 tot 19.00 uur bestaat het programma uit presentaties, de “safari”, lunch, ontwikkelen van visies en diner. ‘s Avonds vanaf 19.00 uur worden deze besproken. Het geheel vindt plaats in of vanuit het voormalige Belastingkantoor aan de Spuiboulevard 220.

Geïnteresseerden kunnen zich voor 19 januari aanmelden via spuisafari@dordrecht.nl.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.