gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neem deel aan de Spuisafari!

De gemeente nodigt Dordtenaren uit om deel te nemen aan een bijzondere inspraakprocedure over de toekomst van de Spuiboulevard: de Spuisafari.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op woensdag 31 januari kunnen Dordtenaren ‘s ochtends samen met deskundigen en ondernemers het gebied tussen de spoorlijn en binnenstad verkennen en ‘s middags een visie ontwikkelen over de toekomst van de Spuiboulevard. Het college van B&W heeft al voorstellen aan de raad gedaan over de herontwikkeling van het gebied. Die zijn nader uitgewerkt en vormen de basis voor de nieuwe plannen. Daarin zijn verwerkt de plannen voor een nieuw Stadskantoor, een goede mix van wonen en werken en sanering van de kantorenvoorraad.

Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor de hele dag of alleen voor het avondprogramma. Overdag van 9.00 tot 19.00 uur bestaat het programma uit presentaties, de “safari”, lunch, ontwikkelen van visies en diner. ‘s Avonds vanaf 19.00 uur worden deze besproken. Het geheel vindt plaats in of vanuit het voormalige Belastingkantoor aan de Spuiboulevard 220.

Geïnteresseerden kunnen zich voor 19 januari aanmelden via spuisafari@dordrecht.nl.

Lees ook

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.