Dordrecht, Netherlands

Negen maanden cel voor overval op René van der Gijp

De man die betrokken was bij de overval op voetbalanalist René van der Gijp krijgt negen maanden cel (twaalf, waarvan drie voorwaardelijk). De 21-jarige Ridderkerker had de overvallers naar de woning van Van der Gijp gereden.
Vivian Rutte | 29 oktober 2020 13:52 | Aangepast op 29 oktober 2020 13:52
De overvallers hadden de oud-voetballer opgewacht bij zijn huis in Dordrecht en sloegen met hamers op zijn auto. Zij wilden waarschijnlijk zijn Rolex-horloge stelen. Doordat de auto van Van der Gijp veiligheidsglas had, mislukte de overval.

Justitie had een hogere straf geëist, namelijk 24 maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De rechter wijst er met name op dat de man uit Ridderkerk zelf niet aan het geweld heeft meegedaan en alleen de chauffeur was. Die rol had hij ook bij een andere zaak, een woninginbraak in Krimpen aan den IJssel. Ook daar is hij voor veroordeeld.

Tijdens de rechtszaak bleek dat de daders nog meer plannen hadden om bekende Nederlanders van hun Rolex te beroven. Een van de doelwitten was ADO-speler Michiel Kramer.

Lees ook

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...

Kuijt doet beroep op supporters na ongeregeldheden: 'Elkaar zo goed mogelijk corrigeren'

FC Den Bosch - FC Dordrecht werd vrijdagavond volledig overschaduwd door ongeregeldheden. Daarbij ra...

FC Dordrecht pakt punt op knotsgekke, maar ook trieste avond in Den Bosch

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan een bizarre ontmoeting met en bij FC Den Bosch: 3-3. We...