Dordrecht, Netherlands

Negen maanden cel voor overval op René van der Gijp

De man die betrokken was bij de overval op voetbalanalist René van der Gijp krijgt negen maanden cel (twaalf, waarvan drie voorwaardelijk). De 21-jarige Ridderkerker had de overvallers naar de woning van Van der Gijp gereden.
Vivian Rutte | 29 oktober 2020 13:52 | Aangepast op 29 oktober 2020 13:52
De overvallers hadden de oud-voetballer opgewacht bij zijn huis in Dordrecht en sloegen met hamers op zijn auto. Zij wilden waarschijnlijk zijn Rolex-horloge stelen. Doordat de auto van Van der Gijp veiligheidsglas had, mislukte de overval.

Justitie had een hogere straf geëist, namelijk 24 maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De rechter wijst er met name op dat de man uit Ridderkerk zelf niet aan het geweld heeft meegedaan en alleen de chauffeur was. Die rol had hij ook bij een andere zaak, een woninginbraak in Krimpen aan den IJssel. Ook daar is hij voor veroordeeld.

Tijdens de rechtszaak bleek dat de daders nog meer plannen hadden om bekende Nederlanders van hun Rolex te beroven. Een van de doelwitten was ADO-speler Michiel Kramer.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...