Dordrecht, Netherlands

"Net als 400 jaar geleden zijn we allen samen"

Een half jaar lang stond onze stad stil bij de viering dat 400 jaar geleden de eerste internationale protestantse kerkvergadering in de Grote Kerk plaatsvond. Waar toen iets is begonnen, is er woensdagmiddag iets geëindigd; het einde van de herdenking.
Dennis Koorevaar | 29 mei 2019 17:18 | Aangepast op 29 mei 2019 17:18
Meer dan 1100 man was aanwezig in de Grote kerk. Niet alleen onze burgemeester en wethouders waren aanwezig, maar ook de president van Dordt College uit Amerika en minister van onderwijs Arie Slob.

Voorzitter van de stuurgroep Nationale Synode Gerrit de Fijter was uitermate gelukkig. “We kunnen samen zingen, bidden en stilstaan bij wat er 400 jaar geleden zich hier heeft afgespeeld. Dit is voor ons alleen een historisch moment.”

Woensdag gebeurt er iets unieks. Meer dan 40 kerkelijke gemeenschappen uit heel Nederland zijn hier samen om een document te ondertekenen waarin staat dat deze gemeenschappen vanaf nu samen gaan werken.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...