gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Net als 400 jaar geleden zijn we allen samen"

0c600d78d4a5ed3e067f4f4023fa5982

Een half jaar lang stond onze stad stil bij de viering dat 400 jaar geleden de eerste internationale protestantse kerkvergadering in de Grote Kerk plaatsvond. Waar toen iets is begonnen, is er woensdagmiddag iets geëindigd; het einde van de herdenking.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Meer dan 1100 man was aanwezig in de Grote kerk. Niet alleen onze burgemeester en wethouders waren aanwezig, maar ook de president van Dordt College uit Amerika en minister van onderwijs Arie Slob.

Voorzitter van de stuurgroep Nationale Synode Gerrit de Fijter was uitermate gelukkig. “We kunnen samen zingen, bidden en stilstaan bij wat er 400 jaar geleden zich hier heeft afgespeeld. Dit is voor ons alleen een historisch moment.”

Woensdag gebeurt er iets unieks. Meer dan 40 kerkelijke gemeenschappen uit heel Nederland zijn hier samen om een document te ondertekenen waarin staat dat deze gemeenschappen vanaf nu samen gaan werken.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

foto onderbroek politie

Dat zaakje stinkt: oplichter (18) van bejaarde vrouw verstopt buit in onderbroek

Een bejaarde vrouw is onlangs opgelicht door nepagenten. Speurwerk leidde naar twee 18-jarige verdachten, die dezelfde dag nog zijn aangehouden. Smeuïg detail: een van hen had de buitgemaakte sieraden nog in zijn onderbroek.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.