gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neven brengen met film ‘Dordrecht door de jaren heen’ ode aan de stad

ecf42d888bedd27478e29a4dcd51e54a

Al bijna twee jaar zijn ze ermee bezig, de neven Bas en Coen: hun film ‘Dordrecht door de jaren heen’ wordt op dit moment afgemaakt, op een zolderkamer. Het is een ode aan de stad van hun opa, want volgens hem is Dordrecht de mooiste stad ter wereld.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de film komen onbekende en bekende Dordtenaren aan het woord, zoals historicus Jaap Bouman en boswachter Jacques van der Neut. “We proberen een verhaal te maken voor alle Dordtenaren. Dus niet alleen voor mensen die van geschiedenis en feitjes houden, maar ook voor mensen die de pracht van de stad willen zien,” vertelt presentator en één van de neven Coen Koopmans.

Bijzonder is dat Coen zelf niet uit Dordrecht komt. “Als je de film ziet dan denk je na afloop: ‘goh, het is toch echt wel een bijzondere stad,’ en dat komt door de manier waarop Dordtenaren erover vertellen,” zegt Coen.

Neef Bas, regisseur, is het met hem eens: “Dordtenaren vloeken best wel veel op hun eigen stad, maar ze zijn er toch echt wel heel erg trots op.”

‘Dordrecht door de jaren heen’ is vanaf 8 januari 2021 te zien bij bioscoop The Movies.

Beeld: Dordrecht door de jaren heen

&ab





bf03a2d48345ee12e788564744722ba7

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”