gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neven brengen met film ‘Dordrecht door de jaren heen’ ode aan de stad

ecf42d888bedd27478e29a4dcd51e54a

Al bijna twee jaar zijn ze ermee bezig, de neven Bas en Coen: hun film ‘Dordrecht door de jaren heen’ wordt op dit moment afgemaakt, op een zolderkamer. Het is een ode aan de stad van hun opa, want volgens hem is Dordrecht de mooiste stad ter wereld.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de film komen onbekende en bekende Dordtenaren aan het woord, zoals historicus Jaap Bouman en boswachter Jacques van der Neut. “We proberen een verhaal te maken voor alle Dordtenaren. Dus niet alleen voor mensen die van geschiedenis en feitjes houden, maar ook voor mensen die de pracht van de stad willen zien,” vertelt presentator en één van de neven Coen Koopmans.

Bijzonder is dat Coen zelf niet uit Dordrecht komt. “Als je de film ziet dan denk je na afloop: ‘goh, het is toch echt wel een bijzondere stad,’ en dat komt door de manier waarop Dordtenaren erover vertellen,” zegt Coen.

Neef Bas, regisseur, is het met hem eens: “Dordtenaren vloeken best wel veel op hun eigen stad, maar ze zijn er toch echt wel heel erg trots op.”

‘Dordrecht door de jaren heen’ is vanaf 8 januari 2021 te zien bij bioscoop The Movies.

Beeld: Dordrecht door de jaren heen

&ab





bf03a2d48345ee12e788564744722ba7

Lees ook

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.