gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neven brengen met film ‘Dordrecht door de jaren heen’ ode aan de stad

ecf42d888bedd27478e29a4dcd51e54a

Al bijna twee jaar zijn ze ermee bezig, de neven Bas en Coen: hun film ‘Dordrecht door de jaren heen’ wordt op dit moment afgemaakt, op een zolderkamer. Het is een ode aan de stad van hun opa, want volgens hem is Dordrecht de mooiste stad ter wereld.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de film komen onbekende en bekende Dordtenaren aan het woord, zoals historicus Jaap Bouman en boswachter Jacques van der Neut. “We proberen een verhaal te maken voor alle Dordtenaren. Dus niet alleen voor mensen die van geschiedenis en feitjes houden, maar ook voor mensen die de pracht van de stad willen zien,” vertelt presentator en één van de neven Coen Koopmans.

Bijzonder is dat Coen zelf niet uit Dordrecht komt. “Als je de film ziet dan denk je na afloop: ‘goh, het is toch echt wel een bijzondere stad,’ en dat komt door de manier waarop Dordtenaren erover vertellen,” zegt Coen.

Neef Bas, regisseur, is het met hem eens: “Dordtenaren vloeken best wel veel op hun eigen stad, maar ze zijn er toch echt wel heel erg trots op.”

‘Dordrecht door de jaren heen’ is vanaf 8 januari 2021 te zien bij bioscoop The Movies.

Beeld: Dordrecht door de jaren heen

&ab





bf03a2d48345ee12e788564744722ba7

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.