gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Newcastle Disease bij pauwstaartjes Wantijpark

De dode en zieke duiven in het Wantijpark hadden geen vogelgriep maar de Newcastle Disease. Dit heeft de gemeente donderdag bekend gemaakt via Facebook.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De dode en zieke duiven (pauwstaartjes) werden in januari in het park aangetroffen. Onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft uitgewezen dat ze niet besmet waren met vogelgriep. Wel werd de Newcastle Disease (pseudovogelgriep) vastgesteld. De verschijnselen van de Newcastle Disease lijken op die van vogelgriep.

De voor vogels uiterst besmettelijke Newcastle Disease zou volgens de gemeente niet gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, mensen kunnen hooguit ontstoken ogen en griepachtige verschijnselen krijgen. De ziekte zou zeker niet dodelijk zijn. De ontsteking verdwijnt vanzelf zonder blijvende schade. Om verdere besmetting te voorkomen, worden de kippen op advies van de NVWA ingeënt.

Kippen, kalkoenen, kwartels, duiven, struisvogels en kanaries zijn zeer gevoelig voor Newcastle Disease. Papegaaiachtigen, eenden en ganzen kunnen het virus bij zich dragen en uitscheiden, maar worden niet altijd ziek van het virus.

De kippen in het Wantijpark waren overigens al opgehokt als maatregel tegen de vogelgriep.

Lees ook

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.