gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Newcastle Disease bij pauwstaartjes Wantijpark

De dode en zieke duiven in het Wantijpark hadden geen vogelgriep maar de Newcastle Disease. Dit heeft de gemeente donderdag bekend gemaakt via Facebook.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De dode en zieke duiven (pauwstaartjes) werden in januari in het park aangetroffen. Onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft uitgewezen dat ze niet besmet waren met vogelgriep. Wel werd de Newcastle Disease (pseudovogelgriep) vastgesteld. De verschijnselen van de Newcastle Disease lijken op die van vogelgriep.

De voor vogels uiterst besmettelijke Newcastle Disease zou volgens de gemeente niet gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, mensen kunnen hooguit ontstoken ogen en griepachtige verschijnselen krijgen. De ziekte zou zeker niet dodelijk zijn. De ontsteking verdwijnt vanzelf zonder blijvende schade. Om verdere besmetting te voorkomen, worden de kippen op advies van de NVWA ingeënt.

Kippen, kalkoenen, kwartels, duiven, struisvogels en kanaries zijn zeer gevoelig voor Newcastle Disease. Papegaaiachtigen, eenden en ganzen kunnen het virus bij zich dragen en uitscheiden, maar worden niet altijd ziek van het virus.

De kippen in het Wantijpark waren overigens al opgehokt als maatregel tegen de vogelgriep.

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.