Dordrecht, Netherlands

Newcastle Disease bij pauwstaartjes Wantijpark

De dode en zieke duiven in het Wantijpark hadden geen vogelgriep maar de Newcastle Disease. Dit heeft de gemeente donderdag bekend gemaakt via Facebook.
Leo Roubos | 8 februari 2018 11:46 | Aangepast op 8 februari 2018 11:46
De dode en zieke duiven (pauwstaartjes) werden in januari in het park aangetroffen. Onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft uitgewezen dat ze niet besmet waren met vogelgriep. Wel werd de Newcastle Disease (pseudovogelgriep) vastgesteld. De verschijnselen van de Newcastle Disease lijken op die van vogelgriep.

De voor vogels uiterst besmettelijke Newcastle Disease zou volgens de gemeente niet gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, mensen kunnen hooguit ontstoken ogen en griepachtige verschijnselen krijgen. De ziekte zou zeker niet dodelijk zijn. De ontsteking verdwijnt vanzelf zonder blijvende schade. Om verdere besmetting te voorkomen, worden de kippen op advies van de NVWA ingeënt.

Kippen, kalkoenen, kwartels, duiven, struisvogels en kanaries zijn zeer gevoelig voor Newcastle Disease. Papegaaiachtigen, eenden en ganzen kunnen het virus bij zich dragen en uitscheiden, maar worden niet altijd ziek van het virus.

De kippen in het Wantijpark waren overigens al opgehokt als maatregel tegen de vogelgriep.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...

Steeds meer mensen zonder vangnet, maar steeds minder mentoren om ze op te vangen

Er is een schreeuwend tekort aan vrijwilligers die mensen helpen die niemand meer hebben om op terug...