Dordrecht, Netherlands

Newcastle Disease bij pauwstaartjes Wantijpark

De dode en zieke duiven in het Wantijpark hadden geen vogelgriep maar de Newcastle Disease. Dit heeft de gemeente donderdag bekend gemaakt via Facebook.
Leo Roubos | 8 februari 2018 11:46 | Aangepast op 8 februari 2018 11:46
De dode en zieke duiven (pauwstaartjes) werden in januari in het park aangetroffen. Onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft uitgewezen dat ze niet besmet waren met vogelgriep. Wel werd de Newcastle Disease (pseudovogelgriep) vastgesteld. De verschijnselen van de Newcastle Disease lijken op die van vogelgriep.

De voor vogels uiterst besmettelijke Newcastle Disease zou volgens de gemeente niet gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, mensen kunnen hooguit ontstoken ogen en griepachtige verschijnselen krijgen. De ziekte zou zeker niet dodelijk zijn. De ontsteking verdwijnt vanzelf zonder blijvende schade. Om verdere besmetting te voorkomen, worden de kippen op advies van de NVWA ingeënt.

Kippen, kalkoenen, kwartels, duiven, struisvogels en kanaries zijn zeer gevoelig voor Newcastle Disease. Papegaaiachtigen, eenden en ganzen kunnen het virus bij zich dragen en uitscheiden, maar worden niet altijd ziek van het virus.

De kippen in het Wantijpark waren overigens al opgehokt als maatregel tegen de vogelgriep.

Meest gelezen

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Lees ook

Jordi kwam tijdens het douchen op voetbal uit de kast: 'Iedereen in z’n nakie, dan ben je het meest kwetsbaar'

Twintig jaar geleden kwam Jordi Buisman in een voetbalteam vol andere culturen en geloofsovertuiging...

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht, tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

2.500 nieuwe woningen: hier gaan ze samen de uitdaging aan

Een samenwerkingsverband tussen gemeente, woningcorporatie Fien Wonen en bouwbedrijven wil de woning...

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...