gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nielson laatste 'Waarnemer van Dordrecht'

74c85432c2977b56cd5f58ed33b5919f

Na exact een jaar komt er een einde aan de voorstelling ‘Waarnemer van Dordrecht.’ De eer van de 732e waarnemer was voor de geboren Dordtse singer-songwriter Nielson.

Alka Goos |  | Aangepast op
'Waarnemer van Dordrecht' is een kunstproject van de Australisch-Belgische choreografe Joanne Leighton. Tijdens de voorstelling hield een waarnemer er dagelijks bij zonsopkomst de wacht over de stad vanaf het dak van het Energiehuis en beschreef daarna zijn of haar ervaringen. Bij zonsondergang hield de volgende waarnemer de wacht.

Met deze bijzondere voorstelling werd in Dordrecht, dat de Nederlandse primeur had, een brug geslagen tussen de Dordtse viering van Ode aan de Synode in 2019 naar de viering van 800 jaar Dordtse stadsrechten dit jaar.

'Alsof ik in mijn eigen studio zat'

"Het is echt heel bijzonder", zegt Nielson tegen onze mediapartner RTV Rijnmond als hij weer op de begane grond staat. "Het is eigenlijk iets dat ik elke week wel zou willen doen. Ik denk sowieso wat dieper na over dingen, maar daar neem je niet zo vaak de tijd voor en nu kon dat wel. Als je me er nog twee uur had laten staan, dan had ik nog verder gekomen."

"Iedereen heeft zijn eigen interpretatie van de wereld. Maar dit heeft wel iets meditatiefs. Eigenlijk is het ook gek hoe natuurlijk het voelt ten opzichte van het normale leven. Normaal zou ik het ontwijken, maar ik voel me er wel heel comfortabel bij", zegt de Dordtenaar. "Het is iets in de westerse wereld dat we alleen doen als we geen andere keus hebben, zoals nu met het coronavirus, waar er voor ons op de rem wordt getrapt.”

Veel tijd om muziek te maken

Door alle coronamaatregelen kan Nielson geen optredens geven, maar dat biedt ook weer mogelijkheden. "Ik klaag altijd dat ik te weinig tijd heb om muziek te maken, maar ik heb nu in één klap meer tijd dan ik ooit had om muziek te maken. Niets maakt me gelukkiger."

Toch bracht de zanger onlangs een nieuwe plaat uit met zangeres Tabitha. "Die plaat was al klaar voor de coronacrisis uitbrak, anders hadden we hem niet uit kunnen brengen. Je kan hem nu alleen niet goed promoten en dus ben je alleen afhankelijk of het liedje goed valt."

Ondanks alle maatregelen ziet Nielson het positief in. "Je gaat alles straks zó veel meer waarderen en ik hoop dat dat dan ook weer heel lang duurt. Dat je dit onthoudt en, als je straks weer mag, je het podium weer opstapt en extra geniet en denkt: 'you never know'."

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?