gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nielson laatste 'Waarnemer van Dordrecht'

74c85432c2977b56cd5f58ed33b5919f

Na exact een jaar komt er een einde aan de voorstelling ‘Waarnemer van Dordrecht.’ De eer van de 732e waarnemer was voor de geboren Dordtse singer-songwriter Nielson.

Alka Goos |  | Aangepast op
'Waarnemer van Dordrecht' is een kunstproject van de Australisch-Belgische choreografe Joanne Leighton. Tijdens de voorstelling hield een waarnemer er dagelijks bij zonsopkomst de wacht over de stad vanaf het dak van het Energiehuis en beschreef daarna zijn of haar ervaringen. Bij zonsondergang hield de volgende waarnemer de wacht.

Met deze bijzondere voorstelling werd in Dordrecht, dat de Nederlandse primeur had, een brug geslagen tussen de Dordtse viering van Ode aan de Synode in 2019 naar de viering van 800 jaar Dordtse stadsrechten dit jaar.

'Alsof ik in mijn eigen studio zat'

"Het is echt heel bijzonder", zegt Nielson tegen onze mediapartner RTV Rijnmond als hij weer op de begane grond staat. "Het is eigenlijk iets dat ik elke week wel zou willen doen. Ik denk sowieso wat dieper na over dingen, maar daar neem je niet zo vaak de tijd voor en nu kon dat wel. Als je me er nog twee uur had laten staan, dan had ik nog verder gekomen."

"Iedereen heeft zijn eigen interpretatie van de wereld. Maar dit heeft wel iets meditatiefs. Eigenlijk is het ook gek hoe natuurlijk het voelt ten opzichte van het normale leven. Normaal zou ik het ontwijken, maar ik voel me er wel heel comfortabel bij", zegt de Dordtenaar. "Het is iets in de westerse wereld dat we alleen doen als we geen andere keus hebben, zoals nu met het coronavirus, waar er voor ons op de rem wordt getrapt.”

Veel tijd om muziek te maken

Door alle coronamaatregelen kan Nielson geen optredens geven, maar dat biedt ook weer mogelijkheden. "Ik klaag altijd dat ik te weinig tijd heb om muziek te maken, maar ik heb nu in één klap meer tijd dan ik ooit had om muziek te maken. Niets maakt me gelukkiger."

Toch bracht de zanger onlangs een nieuwe plaat uit met zangeres Tabitha. "Die plaat was al klaar voor de coronacrisis uitbrak, anders hadden we hem niet uit kunnen brengen. Je kan hem nu alleen niet goed promoten en dus ben je alleen afhankelijk of het liedje goed valt."

Ondanks alle maatregelen ziet Nielson het positief in. "Je gaat alles straks zó veel meer waarderen en ik hoop dat dat dan ook weer heel lang duurt. Dat je dit onthoudt en, als je straks weer mag, je het podium weer opstapt en extra geniet en denkt: 'you never know'."

Lees ook

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.