gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.