gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.