gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.