gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?