gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.