gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Niet alles gaat goed in Drechtstedenverband

De gemeente Dordrecht heeft een onderzoek laten uitvoeren naar de effectiviteit van de samenwerking in de Drechtsteden. Er gaat veel goed, maar er zijn ook nog wel zaken die beter kunnen, zo concludeert onderzoeksbureau Berenschot.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat bijvoorbeeld wel goed met de sociale dienst, de bedrijfsvoering en de ict. “Maar wat beter kan is de samenwerking op het sociaal economische domein,” vertelt voorzitter Wouter Kolff van de Drechtraad. “Eigenlijk de ontwikkeling van woningbouw en de groei van de economie. Daar kunnen we nog stappen zetten. Berenschot geeft ons goede adviezen.”

Volgens Kolff gaat de politiek er straks over hoe het opnieuw moeten worden ingericht. “Wat Berenschot zegt is zorg dat als je regionaal bijvoorbeeld afspraken maakt over woningbouw, dat je die ook regionaal uitvoert. Dat vraagt wat van de politici. Die moeten dan wat van hun zeggenschap inleveren. Dat is de spanning die we nu aan het verkennen zijn”

Een ander idee is om er dan maar mee te stoppen. Kolff: “Op sommige thema’s waar je niet met elkaar tot afspraken kunt komen, moet je er maar mee stoppen. Dat is ook iets wat we moeten gaan verkennen. Maar we stoppen niet met de dingen die goed gaan.”

Eén Drechtstad ziet Kolff voorlopig niet zitten: “Het rapport heeft het daar ook niet over. Ik hoor in de samenwerkingsverbanden met andere gemeenten dat men daar helemaal niet mee bezig is. Ik zie er dan ook geen noodzaak in.”

Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.