Dordrecht, Netherlands

Niet meer dan 30 mensen in de kerk: 'Eigenlijk een stap terug in de tijd'

Tweede Kamerleden waren niet te spreken over de situatie in een kerk in Staphorst. Daar woonden zeshonderd gelovigen een kerkdienst bij. Minister Grapperhaus heeft daarom op maandag 5 oktober besloten dat er in de kerk niet meer dan dertig mensen naar binnen mogen. Dat is ook voor de Dordtse kerken weer even aanpassen.
Emma Meijer | 5 oktober 2020 15:30 | Aangepast op 5 oktober 2020 15:30
De situatie gaat voor de Dordtse kerken weer terug naar hoe het was in het voorjaar, toen hadden de kerken ook afspraken gemaakt met de minister over de coronamaatregelen. “In Dordrecht gaan de kerken hier zeer verantwoord mee om”, vertelt Hans Berrevoets van Platform Dordtse Kerken.

De kerken in Dordrecht namen al extra maatregelen. Zo werden de kerkgangers geregistreerd en werd er genoeg ruimte gehouden tussen de mensen. “Wij vertrouwen, als Dordtse kerken, ook dat iedereen met de nieuwe maatregel goed en gewetensvol om gaat.”

Online kerkdienst

Veel kerken hebben nu een livestream waarmee je de kerkdienst kan volgen. “Er kijken soms meer mensen naar de livestream dan alleen de mensen die normaal gesproken in de kerk zitten.” Berrevoets roept op om naar de livestream te kijken op zondag, zodat iedereen kan zien hoe verantwoord de kerken met de situatie omgaan.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...