Dordrecht, Netherlands

Nieuw afvalbeleid: ophalen restafval ééns per maand

De gemeente verandert per april van dit jaar het afvalbeleid. Restafval wordt dan niet ééns in de twee weken opgehaald, maar eens per maand. Dit zodat we ons bewuster worden van het scheiden van het afval.
Isabel Pijnappels | 9 februari 2021 18:30 | Aangepast op 9 februari 2021 18:30
Volgens wethouder Rik van der Linden is dit een makkie. “Als je erin slaagt om GFT en plastic uit elkaar te halen, hou je echt veel minder over in de meeste huishoudens. Dan is ophalen ééns in de twee weken echt niet nodig.”

De gemeente zet zich al een aantal jaar in voor afvalscheiding en het goed ophalen van alle reststoffen. Volgens de wethouder gaat dat ‘best aardig’, maar ze merken dat ze achterlopen op andere steden. “Dat betekent dat wij steeds meer kosten moeten maken.”

Veel Dordtenaren zijn het niet eens met het nieuwe afvalbeleid, mensen zeggen dat één keer per maand echt te weinig is. Wethouder van der Linden is het hier niet mee eens. Hij vertelt dat veel onderzoeken erop wijzen dat het niet nodig is om vaker afval op te halen.

De plasticafval zakken worden één keer per week opgehaald, in Stadspolders en Dubbeldam krijgen bewoners met een tuin een bak voor plastic, blik en drankpakken. De plasticbak wordt dan eens in de twee weken geleegd. Het laten ophalen van het grofvuil gaat 20 euro per afspraak kosten.

De gemeente is ook nog bezig met het plaatsen van meer containers in de openbare ruimte, maar er wordt nog gekeken waar daar dan plek voor is.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...