Dordrecht, Netherlands

Nieuw afvalbeleid: ophalen restafval ééns per maand

De gemeente verandert per april van dit jaar het afvalbeleid. Restafval wordt dan niet ééns in de twee weken opgehaald, maar eens per maand. Dit zodat we ons bewuster worden van het scheiden van het afval.
Isabel Pijnappels | 9 februari 2021 18:30 | Aangepast op 9 februari 2021 18:30
Volgens wethouder Rik van der Linden is dit een makkie. “Als je erin slaagt om GFT en plastic uit elkaar te halen, hou je echt veel minder over in de meeste huishoudens. Dan is ophalen ééns in de twee weken echt niet nodig.”

De gemeente zet zich al een aantal jaar in voor afvalscheiding en het goed ophalen van alle reststoffen. Volgens de wethouder gaat dat ‘best aardig’, maar ze merken dat ze achterlopen op andere steden. “Dat betekent dat wij steeds meer kosten moeten maken.”

Veel Dordtenaren zijn het niet eens met het nieuwe afvalbeleid, mensen zeggen dat één keer per maand echt te weinig is. Wethouder van der Linden is het hier niet mee eens. Hij vertelt dat veel onderzoeken erop wijzen dat het niet nodig is om vaker afval op te halen.

De plasticafval zakken worden één keer per week opgehaald, in Stadspolders en Dubbeldam krijgen bewoners met een tuin een bak voor plastic, blik en drankpakken. De plasticbak wordt dan eens in de twee weken geleegd. Het laten ophalen van het grofvuil gaat 20 euro per afspraak kosten.

De gemeente is ook nog bezig met het plaatsen van meer containers in de openbare ruimte, maar er wordt nog gekeken waar daar dan plek voor is.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...