gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw beleid lost niks op voor drie sportclubs

37c47695ee37e75ce856b1e7e1e905e0

Er komt niet alleen een nieuw sportparkenvisie, maar ook nieuw sportbeleid. De al acht jaar slepende soap van clubs die moeten verhuizen is echter nog steeds niet opgelost.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
"De ervaringen met dit dossier hebben mij geleerd dat het echt anders moet. Niks meer opleggen, maar voortaan vroegtijdig en goed in overleg met de clubs", zegt wethouder Marco Stam.

Het kwam hem op unanieme steun van de gemeenteraad te staan. Minder goed te spreken is met name de oppositie over het ontbreken van een oplossing voor de drie clubs Movado, TTV Dordrecht en Dubbeldam.

Voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTV Dordrecht zijn al jaren met de gemeente Dordrecht in onderhandeling over een nieuw clubhuis. Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

Movado en TTV Dordrecht zijn door ambtenaren gevraagd of ze willen blijven zitten waar ze zitten. Stam ontkent dat dat ook de insteek is. "Het is ze gevraagd."



Verbijstering

Kevin Noels (D66) is verbijsterd: "Op de Patersweg en de Corridor is woningbouw gepland. Gaan we die clubs dan inbouwen? Dat kan toch niet?"

Net als Margret Stolk (VSP) vindt hij dat "eerst de troep moet worden opgeruimd die er al zo lang ligt en dat pas daarna over een nieuwe visie gesproken kan worden."

Stolk gaat zelfs verder: "Vooral voor voetbalclub Dubbeldam is een snelle oplossing nodig. Als die niet snel komt gaan we er politieke consequenties aan verbinden."

Of het komt tot een oplossing voor de drie clubs of een motie van wantrouwen voor de wethouder, moet nog voor het eind van het jaar duidelijk worden.

Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.