gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw beleid lost niks op voor drie sportclubs

37c47695ee37e75ce856b1e7e1e905e0

Er komt niet alleen een nieuw sportparkenvisie, maar ook nieuw sportbeleid. De al acht jaar slepende soap van clubs die moeten verhuizen is echter nog steeds niet opgelost.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
"De ervaringen met dit dossier hebben mij geleerd dat het echt anders moet. Niks meer opleggen, maar voortaan vroegtijdig en goed in overleg met de clubs", zegt wethouder Marco Stam.

Het kwam hem op unanieme steun van de gemeenteraad te staan. Minder goed te spreken is met name de oppositie over het ontbreken van een oplossing voor de drie clubs Movado, TTV Dordrecht en Dubbeldam.

Voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTV Dordrecht zijn al jaren met de gemeente Dordrecht in onderhandeling over een nieuw clubhuis. Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

Movado en TTV Dordrecht zijn door ambtenaren gevraagd of ze willen blijven zitten waar ze zitten. Stam ontkent dat dat ook de insteek is. "Het is ze gevraagd."



Verbijstering

Kevin Noels (D66) is verbijsterd: "Op de Patersweg en de Corridor is woningbouw gepland. Gaan we die clubs dan inbouwen? Dat kan toch niet?"

Net als Margret Stolk (VSP) vindt hij dat "eerst de troep moet worden opgeruimd die er al zo lang ligt en dat pas daarna over een nieuwe visie gesproken kan worden."

Stolk gaat zelfs verder: "Vooral voor voetbalclub Dubbeldam is een snelle oplossing nodig. Als die niet snel komt gaan we er politieke consequenties aan verbinden."

Of het komt tot een oplossing voor de drie clubs of een motie van wantrouwen voor de wethouder, moet nog voor het eind van het jaar duidelijk worden.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.