gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw beleid lost niks op voor drie sportclubs

37c47695ee37e75ce856b1e7e1e905e0

Er komt niet alleen een nieuw sportparkenvisie, maar ook nieuw sportbeleid. De al acht jaar slepende soap van clubs die moeten verhuizen is echter nog steeds niet opgelost.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
"De ervaringen met dit dossier hebben mij geleerd dat het echt anders moet. Niks meer opleggen, maar voortaan vroegtijdig en goed in overleg met de clubs", zegt wethouder Marco Stam.

Het kwam hem op unanieme steun van de gemeenteraad te staan. Minder goed te spreken is met name de oppositie over het ontbreken van een oplossing voor de drie clubs Movado, TTV Dordrecht en Dubbeldam.

Voetbalclub Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTV Dordrecht zijn al jaren met de gemeente Dordrecht in onderhandeling over een nieuw clubhuis. Volgens de clubs geeft de gemeente te weinig geld om een volwaardige accommodatie te bouwen als vervanging van wat ze nu hebben.

Movado en TTV Dordrecht zijn door ambtenaren gevraagd of ze willen blijven zitten waar ze zitten. Stam ontkent dat dat ook de insteek is. "Het is ze gevraagd."



Verbijstering

Kevin Noels (D66) is verbijsterd: "Op de Patersweg en de Corridor is woningbouw gepland. Gaan we die clubs dan inbouwen? Dat kan toch niet?"

Net als Margret Stolk (VSP) vindt hij dat "eerst de troep moet worden opgeruimd die er al zo lang ligt en dat pas daarna over een nieuwe visie gesproken kan worden."

Stolk gaat zelfs verder: "Vooral voor voetbalclub Dubbeldam is een snelle oplossing nodig. Als die niet snel komt gaan we er politieke consequenties aan verbinden."

Of het komt tot een oplossing voor de drie clubs of een motie van wantrouwen voor de wethouder, moet nog voor het eind van het jaar duidelijk worden.

Lees ook

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.