gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw festival Songbirds van start

a43fdc8f3c9657ad716d64729204d917

Artiesten en kunstenaars in de schijnwerpers zetten, dat is de komende drie maanden elk weekend raak. Het festival Songbirds 078 is zaterdag afgetrapt met een optreden van de band Emerald en kunst van Sonja Lingen in het café Brandstof.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het festival brengt de komende winter ieder weekend twee exposities en concerten naar Dordrecht. Bijzonder is dat er 26 locaties zullen worden bezocht. Op de locaties wordt op de zaterdagen en zondagen in oktober, november en december een expositie geopend onder begeleiding van een inspirerend muzikaal optreden.


"Er is zo veel talent in Dordrecht", legt Leanne van Gurp van de organisator Stichting Vreemde Vogels uit. "Er zijn zoveel kunstenaars en zoveel toffe artiesten en wij willen gewoon dat mensen die te zien krijgen."

Met het eerste optreden in café Brandstof in het Energiehuis heeft het festival volgens Van Gurp een goede start gekregen. "De band heeft het zo goed gedaan en ook het publiek was heel erg leuk. Er waren best wel veel mensen, dus ik ben heel trots en heel erg tevreden met deze avond."


Zaterdag is het festival te vinden in Grand café Groothoofd en zondag in de Crabbehoeve. De andere locaties, exposanten en muzikanten zijn te vinden op de website van het festival.

Lees ook

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.