Dordrecht, Netherlands

Nieuw gastenverblijf voor mensenrechtenactivisten

Defenders in Dordrecht heeft een nieuw gastenverblijf voor mensenrechtenactivisten van over de hele wereld. Deze mensen staan lang onder druk omdat ze opkomen voor de vrijheid in hun land.
Sofia Letova | 3 mei 2017 16:56 | Aangepast op 3 mei 2017 16:56
Vanavond wordt er verhuisd en binnenkort kan de eerste mensenrechtenactivist hier gebruik van maken. De activisten komen rusten en opladen in het gastenverblijf. De gasten krijgen naast onderdak ook een bijdrage in het levensonderhoud, zorg, en de mogelijkheid om contacten te leggen.

Zo bereiden zij zich voor op terugkeer en voortzetting van de strijd voor de vrijheid en mensenrechten in hun land. Na maximaal twee maanden rusten en bijkomen, keren de gasten terug naar hun eigen land.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...