gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw gebouw verpleeghuis Dubbelmonde roept vragen op: ‘Het kan nog alle kanten op’

ebf9dda4e09e8168df418ca561591bbc.jpg

Het oude gebouw van verpleeghuis Dubbelmonde gaat flink op de schop. Zorginstelling PZC Dordrecht wil het pand slopen en een nieuw gebouw bouwen.

Pascal Lenstra |  | Aangepast op
Afgelopen maart stond Dubbelmonde vol in het nieuws. De zorg was niet goed, de lift was kapot en het alarmeringssysteem deed het niet. De bewoners waren bezorgd en zochten politici en media op. Na een half jaar zijn de problemen volgens de zorgdirecteur opgelost Sven de Lange. “We hebben nu geen facilitaire problemen, maar ik zeg met nadruk nu want een oud pand komt met gebreken.”

De problemen kwamen volgens de zorginstelling door de verschuiving van een verzorgingshuis naar een verpleeghuis. In een verzorgingshuis kunnen ook ouderen wonen zonder dat ze zorg krijgen. In een verpleeghuis wonen mensen die wat meer zorg nodig hebben.

Werkbezoek
De problemen waar Dubbelmonde mee kampte en de voorgenomen verbouwing was reden genoeg voor PZC Dordrecht om de gemeenteraad uit te nodigen om een kijkje te nemen. “Het kan nog alle kanten op”, zegt Margret Stolk van de VSP. Zij was bij het werkbezoek en stelde vragen aan de zorginstelling. Ze vroeg zich bijvoorbeeld af of de verandering van een verzorgingshuis naar een verpleeghuis voor problemen zorgt voor het personeel. “Het vraagt om andere competenties van het personeel. Je hebt voor het ene gekozen en je moet over naar het andere. Dan moet je jezelf ook afvragen of dat bij je past”, aldus Stolk.

Ook bij commissielid Meta Kamphuis (SP) kwamen vragen naar boven. “Het zou gaan om een kleinere woonruimte en een grotere gezamenlijke ruimte. Willen mensen van 92 dat wel? ”, zegt Kamphuis. Het is de bedoeling dat de bewoners de komende maanden nog worden meegenomen in de plannen.

Op 12 december is er een participatie-avond om met de bewoners in gesprek te gaan. Ze hopen het plan in het eerste kwartaal van 2025 af te hebben, zodat de bouw van een nieuw complex kan beginnen.

Bekijk hieronder de reportage van het werkbezoek:

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.