gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw gras bij FC Dordrecht

416c50ebe4a865697a6fe37793eecf2e

FC Dordrecht heeft een nieuwe grasmat. Twee Limburgse bedrijven zorgden woensdag en donderdag voor de aanvoer van enorme plakken opgerold gras. Die zijn vakkundig uitgerold op de plek waar twee weken geleden nog kunstgras lag.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De nieuwe mat is hybride. Dat wil zeggen voor 7 procent kunststof en 93 procent puur natuur. Vooral dat laatste doet het hart van de echte voetballiefhebber sneller kloppen. "Over twee weken kan FC Dordrecht hier echt op voetballen", zegt Rob van Zwieten van aannemer CSC Sport.

Tekst gaat door onder de video:


De droogte speelt deze mat géén parten, want er zal volop gesproeid worden de komende dagen. "Dat is wel nodig, anders kan er volgende week weer een nieuwe mat in", zegt hij. "Door water hecht de mat ook sneller aan de ondergrond".

Leon Coolen, van Hendriks Graszoden, weet alles van gras. "We hebben voor deze mat drie soorten gras gebruikt. Die zijn ingezaaid op een bed, dat rust op een soort mat en dat is dus makkelijk op te rollen en mee te nemen."

Die kunststof onderlaag zal in de tijd langzaam verdwijnen. Dat biedt de wortels van het natuurgras meer ruimte. De kunststof sprieten blijven wel op hun plek. Zelfs als het natuurgras eraf gelopen zou worden, behoudt het veld dus toch z'n groene kleur", vult Van Zwieten aan.

Het gras komt van dezelfde leverancier als in De Kuip. "En van hetzelfde perceel waar dit gras op lag, zijn nu rollen onderweg naar Engeland. Morgen gaan we namelijk aan de slag bij Tottenham Hotspur", weet Coolen.

De grasmat mag dan van Premier League-niveau zijn, een langdurige garantie zit er niet in. "Na ons is het aan de greenkeeper van de club."

Lees ook

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.