gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw in Dordt: Meesterbeurs

De Sociale Dienst Drechtsteden stelt dit jaar voor het eerst 50 Meesterbeurzen beschikbaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is een initiatief vergelijkbaar met de Startersbeurzen, maar gericht op 50-plussers met een uitkering. Dat zijn vaak mensen met een lange ervaring op hun vakgebied, maar zonder veel diploma’s. Daardoor is het zoeken van een nieuwe baan na ontslag meestal erg moeizaam. Vanaf 1 oktober is het ook hier voor kandidaten mogelijk om zes maanden bij een bedrijf te werken met behoud van uitkering. Na afloop van deze stage betaalt het bedrijf een eenmalige uitkering van 900 euro.

Bedrijven kunnen zich al voor 1 oktober aanmelden als leerbedrijf. Voorwaarde is wel dat er voldoende begeleiding beschikbaar is en dat het werk geen reguliere baan vervangt. De administratieve belasting is tot een minimum gereduceerd, doordat leerplan en leerwerkovereenkomst automatisch via de website worden gegenereerd.

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”