gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw kunstprogramma op TV Dordrecht

Vanavond is de eerste aflevering van het nieuwe kunstprogramma Art & Dordt. In Art & Dordt zijn verschillende Dordtse kunstenaars te gast in Art & Dining, het restaurant bij het Dordrechts Museum. Terwijl de kunstenaars over hun werk vertellen, bereidt chef-kok Jack Klous voor elke gast een uniek gerecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Vanavond is de eerste aflevering van het nieuwe kunstprogramma Art & Dordt. In Art & Dordt zijn verschillende Dordtse kunstenaars te gast in Art & Dining, het restaurant bij het Dordrechts Museum. Terwijl de kunstenaars over hun werk vertellen, bereidt chef-kok Jack Klous voor elke gast een uniek gerecht. De gast van de eerste aflevering van Art & Dordt is Sjane de Haan. Sjane schildert vooral landschappen en Dordtse stadsgezichten. Kenmerkend is het gebruik van veel kleur en het weglaten van details, waardoor haar werk bijna abstract wordt. Een bijzonder project van Sjane is 'Dordt in rood', een serie stadsgezichten van Dordrecht uitgevoerd in rood tinten. In de uitzending is Sjane ook in haar atelier aan het werk te zien.

Art & Dordt bestaat vooralsnog uit zes afleveringen. Naast Sjane de Haan zijn verder te gast: schilder en stadskunstenaar Ton Kraayeveld, illustrator en fotograaf Mignon Nusteling, schrijver Kees Klok, etser en tekenaar Wim van Broekhoven en singer/songwriter Britt Pols, alias PollyAnna.

De presentatie van Art & Dordt wordt afwisselend verzorgd door Marianne Gravendeel en Gertjan Kleinpaste. Marianne is een bekende in het Dordtse kunstcircuit. Ze schildert zelf en ze heeft jarenlang lesgegeven als kunstdocent aan het da Vinci College. Marianne ziet het als een uitdaging om haar kennis en liefde voor kunst aan een groter publiek over te dragen. Gertjan is werkzaam als trainer, adviseur en debatleider. In al zijn activiteiten is hij op zoek naar verbinding in de Dordtse samenleving.

Art & Dordt wordt geproduceerd door Mootiv Media and More. Dit Dordtse mediabedrijf maakte voor RTV Dordrecht eerder de talkshow Dordtse Koppen. Art & Dordt is de komende zes weken op dinsdag te zien bij TV Dordrecht, direct na het Nieuws van 18.00 uur.

Lees ook

foto artikel de stemming in sliedrecht.jpg

De Stemming in Sliedrecht: ‘Heel wenselijk dat de nachtbus terugkomt’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Sliedrecht.

Stadskantoor Dordrecht

Slotdebat verkiezingen: ‘Een laatste keer de strijd met elkaar aan’

Nog geen keuze gemaakt over welk vakje je rood maakt aanstaande gemeenteraadsverkiezingen? “Kom dan maandag 16 maart naar het slotdebat in het Stadskantoor”, roept gemeente Dordrecht de kiezers op. “Daar gaan de lijsttrekkers nog één keer met elkaar de strijd aan in het allerlaatste debat voor de verkiezingsdag.”

de buuf

Deelcafé de Buuf dreigt kopje onder te gaan: 'Het zal voor heel veel mensen tegenvallen'

Deelcafé De Buuf in Hendrik-Ido-Ambacht dreigt kopje onder te gaan. Eigenaren Jan-Anne en Evelyn betalen het café met hun eigen pensioengeld, maar dat gaat niet veel langer. Nu hebben ze de gemeente benaderd voor subsidie, én om te worden erkend als welzijnswerk.

fotopersburobusink.jpg

Wapens, helmen en legertenten: enorme voorraad materiaal van defensie gevonden in woning

Bij een inval aan de Bilderdijkstraat in Zwijndrecht is maandagochtend een grote hoeveelheid militaire spullen en geld gevonden. Het gaat onder meer om een voorraad aan wapens, helmen en legertenten. De politie denkt dat het grotendeels om gestolen spullen gaat. De bewoner van het adres, een medewerker van Defensie, is aangehouden.

conflictofcoalitie.jpg

Maandag op TV Dordrecht: ‘Conflict of Coalitie’

Deze maandag geen Rijnmond Lokaal: onze regionale samenwerkingspartner maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag een serie speciale programma's onder de naam 'Conflict of Coalitie'. Op TV Dordrecht is deze maandag de uitzending over Dordrecht te zien.

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.