gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw oud schip voor binnenvaartmuseum

e760c976bc48d2896934c0b421b3054e

De Fransemotor MAROT is de nieuwste aanwinst van de Stichting De Binnenvaart. Het historische schip komt vrijdag 20 juli aan en wordt afgemeerd naast museumschip RENE SIEGFRIED.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor belangstellenden: tussen 12.30 en 13.00 uur komt het schip aan vanuit de Noord, begeleid door de VEERDIENST 3. Uiteindelijk komt de MAROT in de zuidelijke insteekhaven te liggen bij de Stadswerven. Dat is op het vroegere terrein van De Biesbosch. 

Daar zijn in de jaren na de Tweede Wereldoorlog een aantal van deze schepen geassembleerd en gebouwd als onderdeel van de Marshallhulp. Omdat de eerste serie schepen, die als bouwpakket werden geleverd, allemaal eigendom van Frankrijk werden kreeg het type de naam Fransemotor. De MAROT, mogelijk genoemd naar een Franse verzetsstrijder, heeft onder verschillende namen 65 jaar dienst gedaan in de binnenvaart.

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.