gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw oud schip voor binnenvaartmuseum

e760c976bc48d2896934c0b421b3054e

De Fransemotor MAROT is de nieuwste aanwinst van de Stichting De Binnenvaart. Het historische schip komt vrijdag 20 juli aan en wordt afgemeerd naast museumschip RENE SIEGFRIED.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor belangstellenden: tussen 12.30 en 13.00 uur komt het schip aan vanuit de Noord, begeleid door de VEERDIENST 3. Uiteindelijk komt de MAROT in de zuidelijke insteekhaven te liggen bij de Stadswerven. Dat is op het vroegere terrein van De Biesbosch. 

Daar zijn in de jaren na de Tweede Wereldoorlog een aantal van deze schepen geassembleerd en gebouwd als onderdeel van de Marshallhulp. Omdat de eerste serie schepen, die als bouwpakket werden geleverd, allemaal eigendom van Frankrijk werden kreeg het type de naam Fransemotor. De MAROT, mogelijk genoemd naar een Franse verzetsstrijder, heeft onder verschillende namen 65 jaar dienst gedaan in de binnenvaart.

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.