gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw oud schip voor binnenvaartmuseum

e760c976bc48d2896934c0b421b3054e

De Fransemotor MAROT is de nieuwste aanwinst van de Stichting De Binnenvaart. Het historische schip komt vrijdag 20 juli aan en wordt afgemeerd naast museumschip RENE SIEGFRIED.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor belangstellenden: tussen 12.30 en 13.00 uur komt het schip aan vanuit de Noord, begeleid door de VEERDIENST 3. Uiteindelijk komt de MAROT in de zuidelijke insteekhaven te liggen bij de Stadswerven. Dat is op het vroegere terrein van De Biesbosch. 

Daar zijn in de jaren na de Tweede Wereldoorlog een aantal van deze schepen geassembleerd en gebouwd als onderdeel van de Marshallhulp. Omdat de eerste serie schepen, die als bouwpakket werden geleverd, allemaal eigendom van Frankrijk werden kreeg het type de naam Fransemotor. De MAROT, mogelijk genoemd naar een Franse verzetsstrijder, heeft onder verschillende namen 65 jaar dienst gedaan in de binnenvaart.

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.