gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw oud schip voor binnenvaartmuseum

e760c976bc48d2896934c0b421b3054e

De Fransemotor MAROT is de nieuwste aanwinst van de Stichting De Binnenvaart. Het historische schip komt vrijdag 20 juli aan en wordt afgemeerd naast museumschip RENE SIEGFRIED.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor belangstellenden: tussen 12.30 en 13.00 uur komt het schip aan vanuit de Noord, begeleid door de VEERDIENST 3. Uiteindelijk komt de MAROT in de zuidelijke insteekhaven te liggen bij de Stadswerven. Dat is op het vroegere terrein van De Biesbosch. 

Daar zijn in de jaren na de Tweede Wereldoorlog een aantal van deze schepen geassembleerd en gebouwd als onderdeel van de Marshallhulp. Omdat de eerste serie schepen, die als bouwpakket werden geleverd, allemaal eigendom van Frankrijk werden kreeg het type de naam Fransemotor. De MAROT, mogelijk genoemd naar een Franse verzetsstrijder, heeft onder verschillende namen 65 jaar dienst gedaan in de binnenvaart.

Lees ook

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.