gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw oud schip voor binnenvaartmuseum

e760c976bc48d2896934c0b421b3054e

De Fransemotor MAROT is de nieuwste aanwinst van de Stichting De Binnenvaart. Het historische schip komt vrijdag 20 juli aan en wordt afgemeerd naast museumschip RENE SIEGFRIED.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor belangstellenden: tussen 12.30 en 13.00 uur komt het schip aan vanuit de Noord, begeleid door de VEERDIENST 3. Uiteindelijk komt de MAROT in de zuidelijke insteekhaven te liggen bij de Stadswerven. Dat is op het vroegere terrein van De Biesbosch. 

Daar zijn in de jaren na de Tweede Wereldoorlog een aantal van deze schepen geassembleerd en gebouwd als onderdeel van de Marshallhulp. Omdat de eerste serie schepen, die als bouwpakket werden geleverd, allemaal eigendom van Frankrijk werden kreeg het type de naam Fransemotor. De MAROT, mogelijk genoemd naar een Franse verzetsstrijder, heeft onder verschillende namen 65 jaar dienst gedaan in de binnenvaart.

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.