gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw ponton voor Van der Wees arriveert in Dordrecht

Koninklijke Van der Wees Waterstransporten B.V breidt haar vloot van pontons uit met de nieuwe ‘Lastdrager 35’, de grootste ponton ooit in de geschiedenis van het Dordtse transportbedrijf.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Donderdagmiddag wordt de ponton aan de kade van de ’s Gravendeelsedijk in Dordrecht verwacht. De ponton heeft een lange zeereis gemaakt vanuit Polen en wordt binnen gebracht met de eigen Van der Wees zeesleper ‘Dutch Pioneer’.

De bouw van de ponton is een mijlmaal in de ruim 100-jarige geschiedenis van Van der Wees. De ponton heeft een gewicht van 1044 ton en is 72 meter lang, 22 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. “We zijn bijzonder trots dat we onze vloot met dit hagelnieuwe ponton kunnen uitbreiden”, aldus algemeen directeur Elias Ott.

De ponton ‘Lastdrager 35’ is gebouwd in het Poolse Stetin, onder auspiciën van scheepswerf Neptune Marine uit Hardinxveld-Giessendam. “Het Nederlandse staal is in ons land op computersnijtafel gesneden, waarna de onderdelen in Polen zijn samengesteld”, aldus Elias Ott. “Het resultaat is een verbluffend strak ponton, dat de kwaliteit van een luxe jacht benadert.”

De ponton wordt toegevoegd aan de al grote vloot van Van der Wees die bestaat uit achttien kleinere pontons en negen sleepboten. “De ‘Lastdrager 35’ zal gebruikt worden voor de zwaardere roll-on roll-off transporten. Het gaat dan bijvoorbeeld over zware machine- of brugdelen of delen van schepen”, aldus Ott. “Ik ben er ontzettend trots op dat wij de dienstverlening aan onze klanten met dit schitterende ponton kunnen uitbreiden.”

Van der Wees Transporten heeft in haar geschiedenis veel bijzondere projecten uitgevoerd,

zowel over de weg als over water. Het bedrijf is onderdeel van de Maritieme Regio Drechtsteden, waarin vele maritieme wereldspelers gevestigd zijn.

Lees ook

Ad website foto.png

Kritiek op nieuw afvalbeleid gemeente Dordrecht: uitdaging voor mensen die slecht ter been zijn

Veel vragen zijn er bij inwoners van Dordrecht over een nieuwe manier van afvalverzameling. De gemeente Dordrecht heeft tientallen ondergrondse afvalcontainers verwijderd. Er zijn een aantal bovengrondse containers voor in de plaats gekomen, maar die staan voor veel bewoners een stuk verder weg dan voorheen. En dat is voor mensen die slecht ter been zijn een behoorlijke uitdaging.

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.