Dordrecht, Netherlands

Nieuw ponton voor Van der Wees arriveert in Dordrecht

Koninklijke Van der Wees Waterstransporten B.V breidt haar vloot van pontons uit met de nieuwe ‘Lastdrager 35’, de grootste ponton ooit in de geschiedenis van het Dordtse transportbedrijf.
arjan Verwoerd | 14 april 2016 16:37 | Aangepast op 14 april 2016 16:37
Donderdagmiddag wordt de ponton aan de kade van de ’s Gravendeelsedijk in Dordrecht verwacht. De ponton heeft een lange zeereis gemaakt vanuit Polen en wordt binnen gebracht met de eigen Van der Wees zeesleper ‘Dutch Pioneer’.

De bouw van de ponton is een mijlmaal in de ruim 100-jarige geschiedenis van Van der Wees. De ponton heeft een gewicht van 1044 ton en is 72 meter lang, 22 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. “We zijn bijzonder trots dat we onze vloot met dit hagelnieuwe ponton kunnen uitbreiden”, aldus algemeen directeur Elias Ott.

De ponton ‘Lastdrager 35’ is gebouwd in het Poolse Stetin, onder auspiciën van scheepswerf Neptune Marine uit Hardinxveld-Giessendam. “Het Nederlandse staal is in ons land op computersnijtafel gesneden, waarna de onderdelen in Polen zijn samengesteld”, aldus Elias Ott. “Het resultaat is een verbluffend strak ponton, dat de kwaliteit van een luxe jacht benadert.”

De ponton wordt toegevoegd aan de al grote vloot van Van der Wees die bestaat uit achttien kleinere pontons en negen sleepboten. “De ‘Lastdrager 35’ zal gebruikt worden voor de zwaardere roll-on roll-off transporten. Het gaat dan bijvoorbeeld over zware machine- of brugdelen of delen van schepen”, aldus Ott. “Ik ben er ontzettend trots op dat wij de dienstverlening aan onze klanten met dit schitterende ponton kunnen uitbreiden.”

Van der Wees Transporten heeft in haar geschiedenis veel bijzondere projecten uitgevoerd,

zowel over de weg als over water. Het bedrijf is onderdeel van de Maritieme Regio Drechtsteden, waarin vele maritieme wereldspelers gevestigd zijn.

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...