gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw ponton voor Van der Wees arriveert in Dordrecht

Koninklijke Van der Wees Waterstransporten B.V breidt haar vloot van pontons uit met de nieuwe ‘Lastdrager 35’, de grootste ponton ooit in de geschiedenis van het Dordtse transportbedrijf.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Donderdagmiddag wordt de ponton aan de kade van de ’s Gravendeelsedijk in Dordrecht verwacht. De ponton heeft een lange zeereis gemaakt vanuit Polen en wordt binnen gebracht met de eigen Van der Wees zeesleper ‘Dutch Pioneer’.

De bouw van de ponton is een mijlmaal in de ruim 100-jarige geschiedenis van Van der Wees. De ponton heeft een gewicht van 1044 ton en is 72 meter lang, 22 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. “We zijn bijzonder trots dat we onze vloot met dit hagelnieuwe ponton kunnen uitbreiden”, aldus algemeen directeur Elias Ott.

De ponton ‘Lastdrager 35’ is gebouwd in het Poolse Stetin, onder auspiciën van scheepswerf Neptune Marine uit Hardinxveld-Giessendam. “Het Nederlandse staal is in ons land op computersnijtafel gesneden, waarna de onderdelen in Polen zijn samengesteld”, aldus Elias Ott. “Het resultaat is een verbluffend strak ponton, dat de kwaliteit van een luxe jacht benadert.”

De ponton wordt toegevoegd aan de al grote vloot van Van der Wees die bestaat uit achttien kleinere pontons en negen sleepboten. “De ‘Lastdrager 35’ zal gebruikt worden voor de zwaardere roll-on roll-off transporten. Het gaat dan bijvoorbeeld over zware machine- of brugdelen of delen van schepen”, aldus Ott. “Ik ben er ontzettend trots op dat wij de dienstverlening aan onze klanten met dit schitterende ponton kunnen uitbreiden.”

Van der Wees Transporten heeft in haar geschiedenis veel bijzondere projecten uitgevoerd,

zowel over de weg als over water. Het bedrijf is onderdeel van de Maritieme Regio Drechtsteden, waarin vele maritieme wereldspelers gevestigd zijn.

Lees ook

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.