gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw ponton voor Van der Wees arriveert in Dordrecht

Koninklijke Van der Wees Waterstransporten B.V breidt haar vloot van pontons uit met de nieuwe ‘Lastdrager 35’, de grootste ponton ooit in de geschiedenis van het Dordtse transportbedrijf.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Donderdagmiddag wordt de ponton aan de kade van de ’s Gravendeelsedijk in Dordrecht verwacht. De ponton heeft een lange zeereis gemaakt vanuit Polen en wordt binnen gebracht met de eigen Van der Wees zeesleper ‘Dutch Pioneer’.

De bouw van de ponton is een mijlmaal in de ruim 100-jarige geschiedenis van Van der Wees. De ponton heeft een gewicht van 1044 ton en is 72 meter lang, 22 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. “We zijn bijzonder trots dat we onze vloot met dit hagelnieuwe ponton kunnen uitbreiden”, aldus algemeen directeur Elias Ott.

De ponton ‘Lastdrager 35’ is gebouwd in het Poolse Stetin, onder auspiciën van scheepswerf Neptune Marine uit Hardinxveld-Giessendam. “Het Nederlandse staal is in ons land op computersnijtafel gesneden, waarna de onderdelen in Polen zijn samengesteld”, aldus Elias Ott. “Het resultaat is een verbluffend strak ponton, dat de kwaliteit van een luxe jacht benadert.”

De ponton wordt toegevoegd aan de al grote vloot van Van der Wees die bestaat uit achttien kleinere pontons en negen sleepboten. “De ‘Lastdrager 35’ zal gebruikt worden voor de zwaardere roll-on roll-off transporten. Het gaat dan bijvoorbeeld over zware machine- of brugdelen of delen van schepen”, aldus Ott. “Ik ben er ontzettend trots op dat wij de dienstverlening aan onze klanten met dit schitterende ponton kunnen uitbreiden.”

Van der Wees Transporten heeft in haar geschiedenis veel bijzondere projecten uitgevoerd,

zowel over de weg als over water. Het bedrijf is onderdeel van de Maritieme Regio Drechtsteden, waarin vele maritieme wereldspelers gevestigd zijn.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.