gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw ponton voor Van der Wees arriveert in Dordrecht

Koninklijke Van der Wees Waterstransporten B.V breidt haar vloot van pontons uit met de nieuwe ‘Lastdrager 35’, de grootste ponton ooit in de geschiedenis van het Dordtse transportbedrijf.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Donderdagmiddag wordt de ponton aan de kade van de ’s Gravendeelsedijk in Dordrecht verwacht. De ponton heeft een lange zeereis gemaakt vanuit Polen en wordt binnen gebracht met de eigen Van der Wees zeesleper ‘Dutch Pioneer’.

De bouw van de ponton is een mijlmaal in de ruim 100-jarige geschiedenis van Van der Wees. De ponton heeft een gewicht van 1044 ton en is 72 meter lang, 22 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. “We zijn bijzonder trots dat we onze vloot met dit hagelnieuwe ponton kunnen uitbreiden”, aldus algemeen directeur Elias Ott.

De ponton ‘Lastdrager 35’ is gebouwd in het Poolse Stetin, onder auspiciën van scheepswerf Neptune Marine uit Hardinxveld-Giessendam. “Het Nederlandse staal is in ons land op computersnijtafel gesneden, waarna de onderdelen in Polen zijn samengesteld”, aldus Elias Ott. “Het resultaat is een verbluffend strak ponton, dat de kwaliteit van een luxe jacht benadert.”

De ponton wordt toegevoegd aan de al grote vloot van Van der Wees die bestaat uit achttien kleinere pontons en negen sleepboten. “De ‘Lastdrager 35’ zal gebruikt worden voor de zwaardere roll-on roll-off transporten. Het gaat dan bijvoorbeeld over zware machine- of brugdelen of delen van schepen”, aldus Ott. “Ik ben er ontzettend trots op dat wij de dienstverlening aan onze klanten met dit schitterende ponton kunnen uitbreiden.”

Van der Wees Transporten heeft in haar geschiedenis veel bijzondere projecten uitgevoerd,

zowel over de weg als over water. Het bedrijf is onderdeel van de Maritieme Regio Drechtsteden, waarin vele maritieme wereldspelers gevestigd zijn.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.