gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw Taalfestival “Nooit Terug’

c9250b96890db063c2d8227fc1cf8f57

Een nieuw festival in Dordrecht, helemaal gewijd aan taal. Op zaterdag 22 juni gaat de eerste editie van ‘Nooit Terug’ van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Nooit Terug’ verwijst naar een dichtregel van Jan Eijkelboom, ereburger en stadsdichter van Dordrecht: ‘Wat blijft komt nooit terug’.

Dichters, rappers en singer/songwriters zijn te zien en te horen op (voorlopig twee) podia langs het Wantij, namelijk in de Limonaia van Villa Augustus en DordtYart. Die liggen op wandelafstand van elkaar, maar er varen ook bootjes om ze met elkaar te verbinden.

Maar niet alleen proza en poëzie komen tijdens het festival aan bod, ook film en muziek staan op het programma. De keuze voor verschillende podia is ook een keuze voor verschillende beleving, van rustig en intiem tot energiek en aanstekelijk.

Verschillende landelijk bekende dichters hebben hun medewerking al toegezegd, zoals K.Michel, Myrthe Leffring en Delphine Lecompte.

Voorlopig is het festival kleinschalig, maar als het aanslaat is het de bedoeling om er een tweejaarlijks, landelijk festival van te maken.

Het festival is een initiatief van Stichting De Stad.

Het programma begint halverwege de middag en duurt tot ‘s avonds.

Lees ook

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.