gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw Taalfestival “Nooit Terug’

c9250b96890db063c2d8227fc1cf8f57

Een nieuw festival in Dordrecht, helemaal gewijd aan taal. Op zaterdag 22 juni gaat de eerste editie van ‘Nooit Terug’ van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Nooit Terug’ verwijst naar een dichtregel van Jan Eijkelboom, ereburger en stadsdichter van Dordrecht: ‘Wat blijft komt nooit terug’.

Dichters, rappers en singer/songwriters zijn te zien en te horen op (voorlopig twee) podia langs het Wantij, namelijk in de Limonaia van Villa Augustus en DordtYart. Die liggen op wandelafstand van elkaar, maar er varen ook bootjes om ze met elkaar te verbinden.

Maar niet alleen proza en poëzie komen tijdens het festival aan bod, ook film en muziek staan op het programma. De keuze voor verschillende podia is ook een keuze voor verschillende beleving, van rustig en intiem tot energiek en aanstekelijk.

Verschillende landelijk bekende dichters hebben hun medewerking al toegezegd, zoals K.Michel, Myrthe Leffring en Delphine Lecompte.

Voorlopig is het festival kleinschalig, maar als het aanslaat is het de bedoeling om er een tweejaarlijks, landelijk festival van te maken.

Het festival is een initiatief van Stichting De Stad.

Het programma begint halverwege de middag en duurt tot ‘s avonds.

Lees ook

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.