gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw Taalfestival “Nooit Terug’

c9250b96890db063c2d8227fc1cf8f57.jpg

Een nieuw festival in Dordrecht, helemaal gewijd aan taal. Op zaterdag 22 juni gaat de eerste editie van ‘Nooit Terug’ van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Nooit Terug’ verwijst naar een dichtregel van Jan Eijkelboom, ereburger en stadsdichter van Dordrecht: ‘Wat blijft komt nooit terug’.

Dichters, rappers en singer/songwriters zijn te zien en te horen op (voorlopig twee) podia langs het Wantij, namelijk in de Limonaia van Villa Augustus en DordtYart. Die liggen op wandelafstand van elkaar, maar er varen ook bootjes om ze met elkaar te verbinden.

Maar niet alleen proza en poëzie komen tijdens het festival aan bod, ook film en muziek staan op het programma. De keuze voor verschillende podia is ook een keuze voor verschillende beleving, van rustig en intiem tot energiek en aanstekelijk.

Verschillende landelijk bekende dichters hebben hun medewerking al toegezegd, zoals K.Michel, Myrthe Leffring en Delphine Lecompte.

Voorlopig is het festival kleinschalig, maar als het aanslaat is het de bedoeling om er een tweejaarlijks, landelijk festival van te maken.

Het festival is een initiatief van Stichting De Stad.

Het programma begint halverwege de middag en duurt tot ‘s avonds.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.