gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw Taalfestival “Nooit Terug’

c9250b96890db063c2d8227fc1cf8f57

Een nieuw festival in Dordrecht, helemaal gewijd aan taal. Op zaterdag 22 juni gaat de eerste editie van ‘Nooit Terug’ van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Nooit Terug’ verwijst naar een dichtregel van Jan Eijkelboom, ereburger en stadsdichter van Dordrecht: ‘Wat blijft komt nooit terug’.

Dichters, rappers en singer/songwriters zijn te zien en te horen op (voorlopig twee) podia langs het Wantij, namelijk in de Limonaia van Villa Augustus en DordtYart. Die liggen op wandelafstand van elkaar, maar er varen ook bootjes om ze met elkaar te verbinden.

Maar niet alleen proza en poëzie komen tijdens het festival aan bod, ook film en muziek staan op het programma. De keuze voor verschillende podia is ook een keuze voor verschillende beleving, van rustig en intiem tot energiek en aanstekelijk.

Verschillende landelijk bekende dichters hebben hun medewerking al toegezegd, zoals K.Michel, Myrthe Leffring en Delphine Lecompte.

Voorlopig is het festival kleinschalig, maar als het aanslaat is het de bedoeling om er een tweejaarlijks, landelijk festival van te maken.

Het festival is een initiatief van Stichting De Stad.

Het programma begint halverwege de middag en duurt tot ‘s avonds.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.