gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw Taalfestival “Nooit Terug’

c9250b96890db063c2d8227fc1cf8f57

Een nieuw festival in Dordrecht, helemaal gewijd aan taal. Op zaterdag 22 juni gaat de eerste editie van ‘Nooit Terug’ van start.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
‘Nooit Terug’ verwijst naar een dichtregel van Jan Eijkelboom, ereburger en stadsdichter van Dordrecht: ‘Wat blijft komt nooit terug’.

Dichters, rappers en singer/songwriters zijn te zien en te horen op (voorlopig twee) podia langs het Wantij, namelijk in de Limonaia van Villa Augustus en DordtYart. Die liggen op wandelafstand van elkaar, maar er varen ook bootjes om ze met elkaar te verbinden.

Maar niet alleen proza en poëzie komen tijdens het festival aan bod, ook film en muziek staan op het programma. De keuze voor verschillende podia is ook een keuze voor verschillende beleving, van rustig en intiem tot energiek en aanstekelijk.

Verschillende landelijk bekende dichters hebben hun medewerking al toegezegd, zoals K.Michel, Myrthe Leffring en Delphine Lecompte.

Voorlopig is het festival kleinschalig, maar als het aanslaat is het de bedoeling om er een tweejaarlijks, landelijk festival van te maken.

Het festival is een initiatief van Stichting De Stad.

Het programma begint halverwege de middag en duurt tot ‘s avonds.

Lees ook

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.