Dordrecht, Netherlands

Nieuw vastgoedbeleid voor Dordrecht

Het wordt steeds complexer; onderhouden van oude panden in de stad. Panden komen leeg te staan en ook de vraag vanuit de bewoners verandert. Om deze reden is de gemeente een nieuw beleid gestart om hier beter op in te spelen.
Stephanie Roggekamp | 9 juli 2021 11:20 | Aangepast op 9 juli 2021 11:20
De gemeente bezit vastgoed door heel de stad. In 2050 moeten alle panden energieneutraal zijn, maar dat is een hele opgave. Volgens de gemeente is het niet haalbaar om alle gebouwen in een keer te verduurzamen. ¨Het vraagt een goede planning en afstemming om alle kosten in balans te houden,¨ vertelt de gemeente.

Sneller kunnen schakelen

Wethouder Maarten Burggraaf: "Met deze nieuwe werkwijze kunnen we sneller schakelen. In plaats van om de vier jaar een vastgoednota vast te stellen, kunnen we nu tussendoor aan de knoppen draaien. We volgen ontwikkelingen in bijvoorbeeld de vastgoedmarkt of op het gebied van verduurzaming op de voet. Zo hebben we beter inzicht in: doen we de goede dingen goed."

Voor de toekomst

¨Het gemeentelijk vastgoed draagt bij aan de toekomst van de stad,¨ zo beschrijft de gemeente. Het zorgt ervoor dat er genoeg ruimte is voor bijvoorbeeld cultuur, zorg, onderwijs en sport, zodat Dordtenaren kunnen werken, leren, sporten en recreëren. Een onderdeel van het meerjarenplan is bijvoorbeeld dat huurcontracten mee kunnen bewegen met de vraag vanuit de inwoners.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...