gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw zwembad Alblasserdam wordt gevuld met water en dat duurt maar liefst 2 weken

7c1b5fe168c98f6516fa8046b86dc795

Sport Centrum Blokweer in Alblasserdam had bijna twee jaar geen zwembad, maar daar komt langzaam verandering in. Met de nadruk op langzaam, want sinds tweede kerstdag zijn man en macht bezig om het water terug in het bad te krijgen. De opening staat pas gepland voor eind januari. Hoe kan dat?

Rijnmond |  | Aangepast op
Vorig jaar is de roestvrijstalen kuip in het voorjaar vervangen door een betonnen bak, nadat bleek dat de kuip was gaan roesten. Sindsdien moesten Alblasserdamse zwemmers het even zonder doen. Tot nu. "We staan te springen om er weer in te mogen", zegt Dennis Batenburg, manager van De Blokweer.

Medewerkers zijn sinds de kerst al bezig om het bad te vullen en hopen dat komend weekend af te ronden. Kerst is al bijna anderhalve week geleden, waarom duurt dat toch zo lang? Er liggen meerdere grote slangen in het water dus daar kan het niet aan liggen.
Volgens Blokweer heeft het te maken met de waterdruk. "We moeten voorzichtig zijn, want als er te veel druk op de tegels komt, kunnen zij het niet aan. Je kan niet het water van een bad van 2 meter en 60 centimeter diep gelijk erin doen, anders gaat het kapot."
Desinfectiemiddel
Als het water er hopelijk na dit weekend in zit, is het nog niet klaar. "Het chloor moet er daarna nog bij, de pH-waarde moet op orde zijn net zoals de temperatuur. Een desinfectiemiddel moet er ook nog bij." Het neerzetten van de startblokken, de ruimte eromheen schoonmaken en de bouwspullen opruimen staan daarna op het programma.

Als dát allemaal achter de rug is, dan kan het zwembad na bijna twee jaar weer open. De kinderen hebben hun zwemdiploma's in andere baden in de buurt gehaald. Zij mogen op 24 januari de eerste plons maken. Als alles goed gaat, kan de Blokweer op 29 januari weer open voor alle zwemliefhebbers.

Lees meer over:

|

Lees ook

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.