gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

5cdf6942-263a-49b4-a755-390ab3580db6.jpg

Een verkiezingsbord in Hardinxveld-Giessendam

William de Wee

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam? In die laatste gemeente lijken de voorstanders nog (nipt) in de meerderheid, maar ook aan sceptici zijn er geen gebrek.

Corrado Francke |  | Aangepast op

In de negen dagen voor de gemeenteraadsverkiezingen neemt de Streekomroep de verkiezingsprogramma’s in onze streek onder de loep. Iedere dag nemen we je mee naar één gemeente. Wat is de grootste lokale knoop die doorgehakt moet worden en hoe staat de kandidaat-gemeenteraad hierin? Met vandaag: Hardinxveldse partijen aan het woord over de plannen voor het gezamenlijke zwembad.

'Unieke kans'
De ChristenUnie wijdt in haar verkiezingsprogramma één regel aan 'een nieuw zwembad met meer mogelijkheden', zoals de partij het omschrijft. Coalitiepartner SGP is ook voorstander: "Het plan voor een gezamenlijk zwembad met buurgemeente Sliedrecht is een unieke kans om een goed, toekomstbestendig en betaalbaar zwembad neer te zetten voor de toekomst." 

Binnen de coalitie is de T@B (Transparante Partij voor Algemeen Belang) sceptischer. De vorige verkiezingswinnaar, die net als de SGP vijf van de zeventien zetels heeft, spreekt in het verkiezingsprogramma de voorkeur voor een eigen buitenzwembad uit, net als verduurzaming van het binnenbad.

Huidig zwembad moderniseren
GroenLinks-PvdA is ook tegenstander vanwege de 'zeer hoge kosten' die er volgens de partij mee gemoeid zijn. "We willen het huidige zwembad moderniseren. De pomp moet vernieuwd worden, maar het dak is in de afgelopen tien jaar nog onder handen genomen, net als de binnenkant", geeft lijsttrekker Benjain van de Velde desgevraagd aan.

Hij betwist of inwoners van de gemeente wel voor een gezamenlijk bad staan te springen, maar of hij het nog tegen kan houden?  "Ik denk dat het gezamenlijk zwembad er niet gaat komen. Niet omdat wij hem gaan tegenhouden, maar omdat de kosten zo hoog zijn en het zo complex is waar het zwembad moet komen, dat op een gegeven moment ook andere partijen afhaken."

Van de drie locaties die de gemeenten nog op het oog hadden, zijn er nog twee over: vlakbij het toekomstig asielzoekerscentrum pal naast de gemeentegrens, of tussen het toekomstig bedrijventerrein en woonwijk 't Oog. 

'Dan is het meer 'ons' zwembad'
Van de Velde denkt dat de partijen in Sliedrecht 'minder happig' om een zwembad in 't Oog zijn. "Dis het veel meer 'ons' zwembad dan die van hun. Ik denk dat uiteindelijk de puzzel zo complex wordt dat het gaat stranden." 

Wel is GroenLinks-PvdA, in tegenstelling tot de T@B, tegen het herstel van het huidige vervallen buitenbad. "Wij zien niet hoe we dit gaan betalen", verduidelijkt de lijsttrekker.

Volgens het CDA, dat het kwintet kandidaat-partijen compleet maakt, 'is een gezamenlijk zwembad volgens de eerste tekenen goedkoper' en dus 'financieel gezien de beste keuze'.  Kanttekening is dat er nog wel een onderzoek hiernaar loopt, benadrukt lijsttrekker Jonathan de Koeijer.

Stemwijzer en debat
Weet jij nog niet wat je stemkeuze wordt? De StemWijzer voor de gemeente Hardinxveld-Giessendam kan je verder helpen. Ook staat op donderdag 12 maart in het gemeentehuis een verkiezingsdebat op de planning. Om 19.30 uur gaat het debat tussen de vijf lijsttrekkers van start.

Benieuwd welke onderwerpen inwoners van Hardinxveld-Giessendam zelf belangrijk vinden? Lees en bekijk dan vanaf 17.00 uur bij de Streekomroep de eerste aflevering van ‘De Stemming’, waarin verslaggevers Monique de Graaf en Megan de Groot in aanloop naar de verkiezingen iedere dag een andere gemeente in onze streek bezoeken.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.