gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwbouwplannen voor VV Dubbeldam eindelijk in zicht

ef567dc257e63b7665cbe17672899f59.jpg

Na jaren van plannen is er nu eindelijk zicht op een nieuwe accommodatie voor de Dubbeldamse voetbalclub. Het college gaat de plannen ter goedkeuring voorleggen aan de raad. Ook het bestuur van de club zelf moet nog toestemming geven.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De voetbalclub gaat verhuizen naar de overkant. Daar wordt de nieuwe accommodatie gebouwd, die zij gaan delen met de Dordtse Rugby Club. "Om de accommodatie voldoende ruimte te geven wordt de infrastructuur veranderd. Zo wordt er een veld verlegd om voldoende ruimte te maken", vertelt voorzitter Arie in ´t Veld.

De plannen voor de nieuwe accommodatie komen dit keer niet van de Dubbeldamse club. De gemeente zelf kwam met het nieuwe voorstel. "Dit hebben wij gedaan door alle gebeurtenissen van de afgelopen jaren. Want we moesten wel iets doen met de vereniging", vertelt wethouder Marco Stam.

Maar ook het nieuwe complex komt niet voor niks naar Dubbeldam. Het huidige complex heeft een taxatiewaarde van iets meer dan een miljoen. De totale nieuwbouw kost 2,9 miljoen en daar gaat de gemeente 700.000 euro voor bijleggen.

De club zelf moet ongeveer 1,2 miljoen gaan betalen. "We kunnen gaan lenen en de contributie zal waarschijnlijk een paar euro omhoog moeten", vertelt Arie. Maar dat ze het bedrag rond gaan krijgen, daar gaat Arie wel vanuit.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.