gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwbouwplannen voor VV Dubbeldam eindelijk in zicht

ef567dc257e63b7665cbe17672899f59

Na jaren van plannen is er nu eindelijk zicht op een nieuwe accommodatie voor de Dubbeldamse voetbalclub. Het college gaat de plannen ter goedkeuring voorleggen aan de raad. Ook het bestuur van de club zelf moet nog toestemming geven.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De voetbalclub gaat verhuizen naar de overkant. Daar wordt de nieuwe accommodatie gebouwd, die zij gaan delen met de Dordtse Rugby Club. "Om de accommodatie voldoende ruimte te geven wordt de infrastructuur veranderd. Zo wordt er een veld verlegd om voldoende ruimte te maken", vertelt voorzitter Arie in ´t Veld.

De plannen voor de nieuwe accommodatie komen dit keer niet van de Dubbeldamse club. De gemeente zelf kwam met het nieuwe voorstel. "Dit hebben wij gedaan door alle gebeurtenissen van de afgelopen jaren. Want we moesten wel iets doen met de vereniging", vertelt wethouder Marco Stam.

Maar ook het nieuwe complex komt niet voor niks naar Dubbeldam. Het huidige complex heeft een taxatiewaarde van iets meer dan een miljoen. De totale nieuwbouw kost 2,9 miljoen en daar gaat de gemeente 700.000 euro voor bijleggen.

De club zelf moet ongeveer 1,2 miljoen gaan betalen. "We kunnen gaan lenen en de contributie zal waarschijnlijk een paar euro omhoog moeten", vertelt Arie. Maar dat ze het bedrag rond gaan krijgen, daar gaat Arie wel vanuit.

Lees ook

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.