gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe aansluiting A16 op N3 in gebruik genomen

db684d3264bb70bf4f3120a5c12a6dee

Rijkswaterstaat heeft vrijdag de nieuwe aansluiting van de A16 op de N3 officieel in gebruik genomen. Dankzij de nieuwe aansluiting moet de doorstroming op de A16 en de N3 verbeteren. Ook de bedrijventerreinen moeten beter toegankelijk zijn.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Door aannemer Boskalis is een kwart klaverblad aangelegd en is er een afrit verlegd. Er is ook een lange invoegstrook naar de A16 richting Breda gerealiseerd. Dankzij deze invoegstrook, een parallelbaan, kan in de toekomst het nieuwe bedrijventerrein Distripark goed bereikt worden.


De nieuwe aansluiting is één van drie nieuwe aansluitingen in de Drechtsteden. De aansluiting op de A15 wordt sinds oktober 2019 verbeterd, die rondom de Mijlweg/A16 is inmiddels afgerond, meldt Rijkswaterstaat.

De komende jaren past Rijkswaterstaat het wegennet in en rond de Drechtsteden aan om files te verminderen. Naast nieuwe aansluitingen vallen ook het groot onderhoud van de N3 en de renovatie van de Wantijbrug hieronder. Veel bruggen, viaducten, sluizen en tunnels stammen namelijk uit de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw en zijn aan groot onderhoud of vervanging toe. Bij de renovatie wordt gekeken naar de toekomst, zegt Rijkswaterstaat: er wordt gebruik gemaakt van slimme en duurzame technieken.

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.