gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe aansluiting A16 op N3 in gebruik genomen

db684d3264bb70bf4f3120a5c12a6dee.jpg

Rijkswaterstaat heeft vrijdag de nieuwe aansluiting van de A16 op de N3 officieel in gebruik genomen. Dankzij de nieuwe aansluiting moet de doorstroming op de A16 en de N3 verbeteren. Ook de bedrijventerreinen moeten beter toegankelijk zijn.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Door aannemer Boskalis is een kwart klaverblad aangelegd en is er een afrit verlegd. Er is ook een lange invoegstrook naar de A16 richting Breda gerealiseerd. Dankzij deze invoegstrook, een parallelbaan, kan in de toekomst het nieuwe bedrijventerrein Distripark goed bereikt worden.


De nieuwe aansluiting is één van drie nieuwe aansluitingen in de Drechtsteden. De aansluiting op de A15 wordt sinds oktober 2019 verbeterd, die rondom de Mijlweg/A16 is inmiddels afgerond, meldt Rijkswaterstaat.

De komende jaren past Rijkswaterstaat het wegennet in en rond de Drechtsteden aan om files te verminderen. Naast nieuwe aansluitingen vallen ook het groot onderhoud van de N3 en de renovatie van de Wantijbrug hieronder. Veel bruggen, viaducten, sluizen en tunnels stammen namelijk uit de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw en zijn aan groot onderhoud of vervanging toe. Bij de renovatie wordt gekeken naar de toekomst, zegt Rijkswaterstaat: er wordt gebruik gemaakt van slimme en duurzame technieken.

Lees ook

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.