gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe aanwinst Dordrechts Museum

2104f09876795ee92e57b7543ee3a1c4.jpg

In het Dordrechts Museum is vanaf dinsdag een nieuwe schilderij te bewonderen. Het gaat om het werk van Godefridus Schalcken (1643-1706), dat is betaald door de Vereniging Rembrandt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het is een klein doek, maar wel met grote uitstraling, laat het Museum weten. Het werk toont een portret van een jone jongen in een rode mantel. Vooral de lichtval die Schalcken weet vast te leggen maakt het schilderij bijzonder. 

Het werk werd pas onlangs ontdekt.  Jarenlang was het in handen van de Schotse markiezen van Lothian. Vorig jaar dook het op een veiling van Sotheby's op.

Directeur Peter Schoon: "Dit werk past in het rijtje van andere meesterwerken in onze collectie zoals de eend van landschapschilder Aelbert Cuyp of het schelpenstilleven van Abraham Susenier, waarmee wij ons onderscheiden van andere musea. Een schilderij om je over te verbazen, of gewoon om te bewonderen.”

Godefridus Schalcken behoort tot de belangrijkste schilders die in Dordrecht werkzaam waren. De tentoonstelling Schalcken – Kunstenaar van het verleiden in 2015, liet het belang en de hoge technische vaardigheden van de Dordtse schilder zien. Hij was een van de succesvolste kunstenaars van zijn tijd en beroemd tot ver in Europa.


Lees ook

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.

plucheplakkers

'Dit moment sloeg een gat in het vertrouwen van FC Dordrecht'

De bekende nachtkaars dooft langzaam op de Krommedijk. FC Dordrecht heeft een theoretische kans om de nacompetitie te halen, maar de huidige nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie weet ook dat het een lastig karwei wordt om nog de play-offs te halen.

pexels-mart-production-7230385.jpg

Celstraffen tot 10 jaar geëist in onderzoek naar overvallen, drugs- en wapenhandel

Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat een 40-jarige Ridderkerker tien jaar de cel in. Hij wordt niet alleen verdacht van drugshandel en de voorbereiding van gewelddadige overvallen, maar ook van wapenhandel, het bezit van vals geld en andere drugsfeiten. Ook tegen twee andere Ridderkerkers en tegen vier Rotterdammers zijn celstraffen geëist.

vos in zuidhoven.png

Vos laat zijn snuit zien in Dordtse woonwijk: 'Ik wist niet wat ik zag'

Als Jeffrey Erlings, bewoner van de wijk Zuidhoven in Dordrecht, op woensdagochtend zijn hond uitlaat, merkt hij al dat er iets rondsluipt. Later spot hij tot zijn grote verbazing een vos in zijn achtertuin, iets wat in Dordrecht steeds vaker gebeurt. "Gaaf joh!"

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.