Dordrecht, Netherlands

Nieuwe aanwinst Dordrechts Museum

In het Dordrechts Museum is vanaf dinsdag een nieuwe schilderij te bewonderen. Het gaat om het werk van Godefridus Schalcken (1643-1706), dat is betaald door de Vereniging Rembrandt.
Marjolein Vos | 17 september 2018 15:27 | Aangepast op 17 september 2018 15:27
Het is een klein doek, maar wel met grote uitstraling, laat het Museum weten. Het werk toont een portret van een jone jongen in een rode mantel. Vooral de lichtval die Schalcken weet vast te leggen maakt het schilderij bijzonder. 

Het werk werd pas onlangs ontdekt.  Jarenlang was het in handen van de Schotse markiezen van Lothian. Vorig jaar dook het op een veiling van Sotheby's op.

Directeur Peter Schoon: "Dit werk past in het rijtje van andere meesterwerken in onze collectie zoals de eend van landschapschilder Aelbert Cuyp of het schelpenstilleven van Abraham Susenier, waarmee wij ons onderscheiden van andere musea. Een schilderij om je over te verbazen, of gewoon om te bewonderen.”

Godefridus Schalcken behoort tot de belangrijkste schilders die in Dordrecht werkzaam waren. De tentoonstelling Schalcken – Kunstenaar van het verleiden in 2015, liet het belang en de hoge technische vaardigheden van de Dordtse schilder zien. Hij was een van de succesvolste kunstenaars van zijn tijd en beroemd tot ver in Europa.


Lees ook

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...