gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe actieweek voor Dordt Schoon

ff3b8686bbc83cde6fc6671aabdf852f.jpg

Het was één van de vele dingen die door het coronavirus niet kon doorgaan: de actie Dordt Schoon werd in het voorjaar afgeblazen. Dat betekende dus geen schoonmaakacties en initiatieven voor en door Dordtenaren. Komend najaar krijgt de actieweek echter een herkansing: van 19 tot 26 september wordt Dordt Schoon.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
19 september is een toepasselijke datum, want dan is het World Cleanup Day. Ruim 180 landen doen mee aan deze opruimdag. Dordtenaren kunnen zich aanmelden met een actie voor een schonere straat, sportveld of schoolplein.

Dordt Schoon heeft bovendien een jubileum, want het platform bestaat dit jaar 10 jaar. Daarom roept het platform Dordtenaren op om een feestelijke foto van hun volle vuilniszakken te maken in de vorm van het getal 10. De foto mag vervolgens worden geplaatst op de Facebookpagina Dordtse Doorpakkers. De meest originele foto wint een taart.

Meedoen aan de actieweek Dordt Schoon kan door een actie aan te melden via www.weizigt.nl. Deelnemers kunnen opruimmateriaal lenen van Weizigt. Op de Facebookpagina van Dordtse Doorpakkers staan alle acties verzameld, hierop kunnen anderen ook aansluiten.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.